Visiting the animal shelter in Valga

The pupils of Form 5 visited the animal shelter in Valga on 4th October, World Day for Animal Welfare.  Children started to prepare for the visit week or two earlier. They collected soft fabric, cushions, rugs and blankets to comfort cats and dogs in cold season. Not only pupils from 5th form collected the pillows. Their schoolmates also brought suitable things for small animals. Inger Zimmer, whose children go to Puka School, donated many things of resource “Give for Needy”, the local campaign in Puka.

This initiative ties in with the running Erasmus+ project which topic is voluntary work. Helping small animals is capable to children of this age.

In addition to donating, pupils expanded their knowledge of taking care of cats and dogs in a shelter. First they were taught how to behave with unfamiliar animals. Children got to know how much money is spent on one dog per day. The manager of the shelter Mrs Helle Raja told how animals are brought to the shelter, who can be a keeper and what more young people can do for abandoned animals.

kassimaja juures.jpg koeri vaatamas 2.jpg koerte hoovis.jpg terepai.jpg Valga varjupaigas .jpg

Külaskäik Valga loomade varjupaika

5.klassi õpilased käisid kolmapäeval 4.oktoobril Valgas vaatamas, kuidas käib kasside-koerte elu varjupaigas. Külaskäiguks hakati valmistama juba nädalapäevad varem kui tehti algust patjade ja tekkide kogumisega. Mõnusaks küljealuseks sobivaid patju tõid nii „viiendikud“ kui ka koolikaaslased teistest klassidest. Palju sobivaid asju saime lisaks kampaania „Anna ära“ varudest Inger Zimmeri vahendusel.

Külaskäigu päevaks valisime 4.oktoobri sellepärast, et sel päeval on ülemaailmne loomakaitse päev. Üritus haakub ka käimasoleva Erasmus+ programmiga, mille teema on vabatahtlik töö. Selline aitamine on just jõukohane viienda klassi õpilastele.

Varjupaiga juhataja Helle Raja jagas kõigepealt juhiseid, kuidas käituda, sest võõraste loomadega peab ettevaatlik olema. Saime teada, kui palju maksab looma päev varjupaigas. Samuti jutustas H.Raja kuidas loomad varjupaika satuvad ning mida vabatahtlikuna saab koerte ja kasside heaks teha.

Koerad elavad õues puurides, kassidel on kaks maja. Noorte kasside majas saime loomakestega mängida.

Täname lapsevanem Piret Vahi’t ja õpetaja Harri Irve, kes olid nõus meid Valka viima.