Viljandis Võlumaal

5. detsembril käisid Puka kooli põhiliselt 3. ja 4. klassi lapsed koos õpetajatega Viljandis Võlumaal. See asus Bonifatiuse Gildi majas, kuhu sisse astudes oleksime justkui sattunud keskaega. Meid tervitas üks kauni kleidiga naine. Ta rääkis, et pööningul on väga tujukas aadlipreili, kuid meie ehk saame preilit rõõmsamaks muuta, kui suhtleme temaga.

Aadlipreili oli tõesti pirtsakas ega tahtnud meid alguses üldse vastu võtta. Lõpuks ta siiski ütles: “Tere tulemast minu tagasihoidlikku tuppa!” Tegelikult ei olnud tema tuba üldse tagasihoidlik. Seal olid väga uhked padjad, ilus tool, ahi jms.

Meil paluti istuda ja aadlipreili hakkas meilt mõistatusi küsima. Päris paljud mõistatused olid mulle juba tuttavad. Edasi tegime koos igasuguseid huvitavaid asju. Hiljem küsisin oma klassikaaslastelt, mis neile Võlumaal kõige rohkem meeldis.

Eve-Liis ütles, et talle meeldis marjadest, rosinatest, mahlast, mulliveest, hobusekabjapulbrist ja salapärasest tabletist võlujoogi valmistamine. Veel nimetas ta meisterdamist ja mängimist.

Hegertile meeldis, et lisaks Võlumaal pakutud toidule sündis süüa ka taldrik, sest see oli kapsalehest. Kui mängisime ajas tagasi rändamise mängu, pandi talle ja tema sõbrale pähe beebimütsi meenutav peakate, mis osutus rüütlimütsiks. See tegi kõigile, ka “rüütlitele” endale, palju nalja. Samuti meeldis Hegertile valmistada huulepalsamit, mille sisse pandi näiteks mesilasvaha, shea-võid, kakaod, apelsinipulbrit.

Gedly pidas kõige toredamaks selja peale joonistamist ja kalendri valmistamist. Väga huvitav oli tema arvates heegeldamismäng, kus tuli seista, käest kinni, ja anda nöör tiimikaaslaselt tiimikaaslasele edasi nii, et keegi samal ajal käest lahti ei laseks.

Keiri ja Meribel rõõmustasid aadlipreiliga kohtumise ja selle üle, et saime ise ka aadlipreilid olla. Samuti pidasid nad vahvaks muid mänge. Keiri meenutas lisaks kalendri meisterdamist, Meribel aga kapsataldriku söömist, võtmehoidja valmistamist ja võlujoogi segamist.

Marinel kiitis, et tore oli meisterdada vitraa˛isarnast pilti. Talle meeldis samuti mängida ja teha võlujooki.

Marten aga ütles: “Ei meeldinud mitte midagi!” Teda ma hästi ei usu, sest Võlumaal oli väga põnev ja kolm tundi möödusid kiiresti.

Elin Hainsalu

Puka Keskkooli 4. klassi õpilane