Puka Kooli mudilaskoor „Päikesekiir“ laulupidudel

ev.jpg ev1.jpg ev3.jpg ev4.jpg
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg

Meie kooli mudilaskoor „Päikesekiir“ on saanud oma laulurõõmu ja lustilist meelt hästi rakendada, õppides terve aasta juubelilaulupeo „Minu arm“  laule  ning osaledes selllel  ja  ka Valgamaa laulupeol.

Suurele laulupeole eelnes kaks seminari. Esimesest seminarist võtsid osa soprani häälerühmast Elina Puiestee  ja aldi häälerühmast Elin Hainsalu. Käisime õppimas  ja ette laulmas Tartu Õpetajate Seminari aulas.

Teine seminar toimus Valga Põhikooli aulas. Sellel osales terve koor. Pidime iseseisvalt esitama kaks loosiga valitud laulupeo  laulu. Laulupeo dirigentidest koosnev komisjon (Vilve Maide ja Annelii Traks) otsustas, et oleme laulud nii hästi selgeks saanud, et võime laulda suurel laulupeol.

Laulupeo kogemus oli sedavõrd lahe ja võimas, et niipea, kui oli lavalt maha tuldud, tuli tahtmine seda uuesti kogeda ja nii jätkame selle mudilaskoori koosseisuga   järgmistel aastatel lastekoorina, sest lapsed on juba suuremad.  Lustime edasi ja hoiame vormi, kuna aastal 2022 1.-3.07 on  XIII noorte laulu-ja tantsupidu.

Uhke oli olla ka laulupeo rongkäigus, kus meile karjuti muudkui „Elagu Päikesekiir“ ja meie saime laulda oma koori tunnuslaulu.

Enne suurt laulupidu osalesime ka   Valgamaa laulupeol, mis toimus sel aastal  Valgas. Sellest võtsid  lisaks mudilaskoori põhikoosseisule osa  tublid 1. klassi lauljad.  Seegi  päev oli väga tore ja rõõmus ehkki päris pikk ja natuke  väsitav. Kuid lapsed – ka kõige pisemad,  pidasid tublilt vastu.

Täname meie laulupidude  teekonna abilisi – õpetaja Margot Kerest, kes oli meiega Tallinnas kaasas oma hästi kannatliku  rahuliku meelega ning  sai naljast suurepäraselt aru. Lisaks hoolitses õpetaja Margot selle eest, et jõuaksime õigel ajal õigesse kohta ning aitas meid  igasugu  vajalikes asjades.      Täname õpetaja Liidia Saarmanni nõuannete eest ning lapsevanemaid hoole ja armastuse eest, millega pakiti lastele kaasa magamisvarustus, toiduvarud,  puhtad riided ning  muu vajalik.  Aitäh  Elin Hainsalu  ja Mirtel ning Meribel Kuusi emale, kes olid   Tallinnas  seltsiks ning  abiks nõu ja jõuga.

Valgamaa laulupeo abilised olid  õpetaja Karin-Kaja Liigand ja lapsevanem Gerli Kahro. Aitäh!  Suur tänu ka ettevõttele CutEst, kes valmistas meile toreda sildi, mida saime rongkäiku kaasa võtta.

Ja lõpetuseks meie koori „Päikesekiir“ tunnuslaulu sõnad, mille aitas teha Elisabet Härm.

Hei, hei, hei, siin "Päikesekiir"
meil on väga lahe olla siin!
Päikesekiiri kõikjale on vaja,
et ei liialt vihma taevast sajaks...

"Päikesekiir“ teeb rõõmsaks kõigi näod,
nii et laulma kukuvad kõik käod!

Muusikaõpetaja Sille Lõõndre