Kooli aastapäev

Projekt Erasmus+
Puka Kunstikool

Puka kooli 245. aastapäeva tähistati 19. oktoobril 2013

Kool võib olla suur või väike,

maal või linnas,

kuid ta peab olema oma!

Aastapäeva üritused algasid Puka kalmistul endiste õpetajate ja vilistlaste mälestamisega.

Kauaaegsetele koolijuhtidele ja õpetajatele avati koolimaja õues pink.

Esimesena istus pingile endine kauaaegne Puka Keskkooli direktor Toivo Punga.

Aastapäeva pidulik aktus koolimajas.

Veel fotosid aktusest

Pärast lipu sissetoomist avas Puka Keskkooli direktor Tõnis Mark aktuse ja süütas küünla meie seast lahkunud õpetajate ja vilistlaste mälestuseks. Seejärel kõlas koolilaul ja õpilased andsid meeleoluka kontserdi. Ka vilistlaste poolt oli toredaid etteasteid. Puka kooli olid tulnud tänama maavalitsuse, valla ja ümbruskonna koolide juhid. Aktuse lõpus tehti ühispilt koos kõigi seal viibinud õpetajate, vilistlaste ja külalistega.

Vaata, mida veel huvitavat tehti

Nii vanas kui uues koolimajas oli üles seatud hulgaliselt näitusi. Fotograaf jäädvustas kõiki, kes selleks soovi avaldasid.

Õhtu muusikalise poole eest hoolitses ansambel "Veskikivi".

Puka kooli 240. aastapäeva tähistati 23. augustil 2008

VAATA PILDIALBUMEID

Õpetaja Elise Saarele mälestuskivi avamine Puka kalmistul

Aktus Puka koolimajas

Enne ja pärast aktust

Juba varasel pärastlõunal hakkasid vilistlased ja õpetajad kogunema koolimaja juurde. Ühiselt sõideti Puka kalmistule, kus avati mälestuskivi legendaarsele õpetajale Elise Saarele.

Elise Saart meenutasid tema õpilased Milvi Liiv ja Uno Tiidt. Mälestuskivi avamisel kõnelesid ka Puka Keskkooli esimene direktor Lembit Sarapik ning vastne direktor Tõnis Mark.

Kivi kavandi idee autor ja valmistamise eestvedaja, vilistlane ja kunstnik Esti Kittus võttis vastu tänu- ja tunnustussõnu.

Kalmistul süüdati küünlad ka teiste kunagiste Puka kooli õpetajate haudadel.

Kontsert -aktust juhtis vilistlane Kristi Nagla. Vaheldusrikka kavaga esinesid Puka kooli õpilased. Aastapäevapeo puhuks kokku tulnud vilistlaste ansambel pani kaasa elama, sest laulusõnad olid kirjutatud, meenutades mitmeid tunnustust väärt Puka õpetajaid.

Kooli esimesele kuldlennule anti kätte tunnistused ja kingitused. Kuldlennu nimel kõneles Otepää Lihatööstuse Edgar rajaja Maie Niit.

Kingitusega, ekstra aastapäeva puhuks valmistatud seinataldrikuga, tänati kooli ajaloos tähelepanuväärseid ja kauaaegseid õpetajaid. Teiste hulgas niisuguseid elavaid legende esimese keskkooli päevilt nagu Lembit Sarapik ja Henn Tiivel.

Aktusele järgnes vabamas vormis programm, mida suunasid vilistlased Jaanus Hiiemäe ja Enno Mõts. Esinesid Aakre tantsutrupp Vahetpole ning Pukast oma kooliteed alustanud võistlustantsija Andre Allev koos partneri Brit Juhansoniga.

Lennud võistlesid omavahel joonistamises ja luuletamises, teemaks Puka kool.

Uurida sai aastapäeva puhuks üles pandud fotomeenutusi, vaadata mitmeid näitusi, imetleda kauneid lilleseadeid, mille autorid olid vilistlane Evi Mölder ja tema abikaasa, kunagine Puka kooli õpetaja Erich Mölder.

Pärast keskööd toimunud oksjonil leidsid uue omaniku muu hulgas Puka kooli mälestusteraamat, Esti Kittuse valmistatud siidsall, millele maalitud Puka koolimaja, ja kauaaegse kehalise kasvatuse õpetaja Igor Murometsa vanad, aga väga head suusad. Oksjoni tulu läheb kavandatava koolialmanahhi tarbeks.

Suur aitäh kõigile vilistlastele, õpetajatele ja töötajatele, kes aitasid aastapäevapidu korraldada!

yhispilt_v.jpg

Ühispilt

Kooli 239. aastapäev

IMG_9003.jpg IMG_9006.jpg

Igal sügisel tähistatakse Puka kooli aastapäeva. Seekordne üritus toimus 26. oktoobril. Aktus oli väga meeleolukas, peeti kõnesid, loeti luuletusi ja vaadati slaidiesitlusi.

IMG_9009.jpg IMG_9013.jpg IMG_9030.jpg IMG_9033.jpg

Liisi ja Sten püüavad kooliperet mõtlema panna elus oluliste asjade üle.

Kogunemine kooli sööklas

Direktor kiidab tublimaid õpilasi