Matetalgud Puka Keskkoolis

06.02-07.04 toimus järjekordne üleriigiline Matetalgute võistlus, millest võttis kokku osa 1123 klassi erinevatest Eesti koolidest. Meie koolist võtsid osa 2. klass, 3. klass ja 4. klass. Iga nädala lõpus loositi nädalaauhind, milleks oli igal nädalal erinev lauamäng, kümne kõige rohkem punkte teeninud klassi vahel Väike ahvide (1.-2.klass) ja Juunior ahvide (3.-4.klass) arvestuses. Meie kooli 2. ja 3. klass olid kogu võistluse vältel esikümne hulgas. 12. nädalal õnnestus nädalaauhind saada 3. klassil. 10. aprillil loositi peaauhind, 5 sülearvutit, mõlema kategooria kümne kõige rohkem punkte teeninud klassi vahel. Mängu lõppedes oli 2. klass 1. kohal, 3.klass 2. kohal ning 4. klass 15. kohal.

Sel aastal naeratas loosiõnn meie kooli 2. klassile. Lisaks saime koos 3. klassiga auhinnaks 10Monkeys Math Wordli aastase tasuta litsentsi kogu koolile. Kõigile osalejatele on tänutäheks vahvad diplomid.

Õpilased kasutasid võistlemiseks kooli arvutiklassi, nii kooli kui ka enda tahvelarvuteid ja sülearvuteid. Kaheksa nädalat on küllalki pikk aeg ja vahepeal kippus ind raugema, kuid kõik lapsed pidasid siiski lõpuni vastu. Seda suurem oli rõõm saadud võidu üle. Kindlasti aitas võistlus kaasa matemaatikahuvi tekitamisele ja nii mõnegi lapse arvutamisoskus paranes lausa silmnähtavalt. Väga tore oli see, et ka emad- isad olid asjast huvitatud ning elasid meile kaasa.

2. klassi juhataja Jane Everst