Uudised

Uudiste arhiiv

 

 

Menüü 18.-22.märts

Üldinfo 
Uudised 
Dokumendid 
Õpetajad 
Õpilased 
Tunnustame 
Vilistlased 
Õppetöö 
Meie kool 
Projekt Erasmus+ 
Puka Kunstikool 

Otepää valla koolide vaheline mälumäng

12. märtsil toimus Puka Keskkoolis Otepää valla koolide 2. mälumäng. See toimus Puka kooli eestvedamisel.

Mälumängu võitjaks tuli Otepää Gümnaaiumi I võistkond. Küsimused koostas Tsirguliina kooli õppejuht Rudo Lilleleht. Küsimused olid viiest valdkonnast.

Spelling Bee võistlus

7. märtsil toimus meie koolis maakondlik võistlus neljandate ja viiendate klasside õpilastele. Selgitati välja parim inglise keele sõnade häälija. Võistlus nimetusega Spelling Bee on mitmete aastate jooksul toimunud Pühajärve koolis, seekord olid korraldajateks Puka kooli inglise keele õpetajadAime Soonvald ja Marju Sarapuu. Võistlus on individuaalne.

Oma esinemisjärgeoodates said õpilased vaadata filmi. Need õpilased, kes olid esinemise läbinud, said tulemusi oodates õpetaja Marju juhendamisel lahendada ristsõnu. Tegevustoas valmisid ka vahvad pildid mesilastest (ingl. keeles ongi mesilane Bee), mis pärast inglise keele klassis kõigile vaatamiseks välja pandi. Kõik osavõtjad läksid koju tunnistusega heade saavutuste eest. Parimad häälijad said veel kingituseks raamatu.

Valgamaa haridusmess "Vali nutikalt"

7. märtsil toimus haridusmess "Vali nutikalt" ja minifirmade võistlus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses.

Meie koolist osalesid 7.-12. klassi õpilased karjääriõppe raames. Tutvusime edasiõppimise võimalustega pärast põhikooli ja keskkooli lõpetamist.

vali_nutikalt.jpg

Vastlapäev

Aegade algusest on eestlaste kombestikus olnud vastlapäev tähtsal kohal. Pikad linad ja pikk liug saatis meie tegemisi. Mida tänapäeva mõistes linade asemel mõelda? Kas palju häid hindeid?

Haigla mäel oli palju rõõmsaid õpilasi ja õpetajaid liugu laskmas. Nooremas astmes tegi pikima lumest torni 3. klass ja vanemas astmes võidutses 8. klass.

Täname korraldajaid ja lumist päeva.

Õpetajate õppekäik

Koolivaheaja viimasel päeval, 1. märtsil oli õpetajate kord ka ise midagi uut õppida. Käidi õppekäigul Tallinna Teletornis, kus tutvustati erinevaid õppeprogramme ja -tegevusi igale vanuseastmele ning uut huvitavat geneetikaalast näitust "Geeniaalne". Räägiti teletorni ajaloost ja sai imetleda kaunist vaadet Tallinna linnale.

Seejärel suunduti Tallinna Botaanikaaeda. Urmas Laansoo humoorikal juhtimisel läbiti botaanikakursus läbi mitme põneva kasvuhoone. Lisaboonusena sai imetleda orhideede näitust ja ilusamaid eksemplare koju kaasa osta. Oli üks väga õpetlik ja põnev päev.

oppekaik.jpg

Vabariigi aastapäeva tähistamine

22. veebruari hommikul 1. tunni ajal kogunes koolipere koolimaja õuele. Hümni saatel heiskasid lipu direktor Margot Keres ja õpilasesinduse juht. Ühised tantsusammud ühendasid meie kooliperet veelgi enam. Tänasime oma kaaslasi koos oldud aja eest kallistusega.

 

Puka kooli lauluvõistlus

Meie kooli lauluvõistlus toimus 21. veebruaril.

Sellest võttis osa 11 tublit lauljat. Otepää valla  laste kontserdile pääsesid laulma Lisette Anette Tensing,  Angelika Kahro, Kelli Hensen, Elina Puiestee ja Angela Tomberg. 

Nooremas vanusegrupis (kuni 7 aastased), sai esikoha Lisette Anette  Tenisng. Teise koha saavutas Angelika Kahro ja kolmanda Johannes Teorein.

Vanusegrupis 8-10 tuli esikohale Kelli Hensen ja teisele  Elina Puiestee. Kolmandat kohta jagasid Mirtel Kuus ja Berit Uibopuu. Vanusegrupis 11-13 oli 1  tubli võistleja – Angela Tomberg.

Aitäh õpetajatele Lia Sokkand ja Riina Lõhmus, kes olid ¾üriis. 

IMG_8350.jpg

Vaata pildigaleriid

Täname ka direktor Margot Kerest, õppealajuhataja Liidia Saarmanni,  infojuht Eve Mäeorgu ning majandusjuhataja Sirje Iljat, kes olid abiks võistluse õnnestumisel.

Lauluõpetaja Sille Lõõndre

Tartu maratoni teeninduspunktis

17. veebruaril töötasid Puka Kooli õpilased tublide vabatahtlikena Tartu Maratoni Peebu teeninduspunktis. Seda on tehtud juba aastaid.

 

DSC_0871.jpg

"Ringvaate" reporter Jüri Muttika Peebu teeninduspunktis

Vaata pildigaleriid

Sõbrapäev Puka koolis

13. ja 14.veebruaril toimusid Puka koolis toredad sõbrapäeva üritused. Üheskoos meisterdati sõbrakaarte, mis leidsid endale koha sõbra postkastides. Postkasti tegi iga klass ise.

Sõbrapäeva hommik algas sõbra leidmise mänguga, kus kõik said endale südame, mille peal oli number. Numbri järgi tuli koolimaja pealt üles leida sõber ja siis minna koos üllatuse järele. Punuti ka sõbrapaelasid. Eriti tore oli lumest sõbrakujude tegemine kooliõues. Kui kujud said valmis, tantsiti isegi jenkat!

Aitäh tublidele organiseerijatele!

Kunstikonkurss kooliõpilastele "Sõbrad minu elus"

Tartu Kunstimuuseum kutsub kõiki kooliõpilasi osalema kunstikonkursil „Sõbrad minu elus“, kuhu saab esitada töid, mis jutustavad lugusid sõpradest ja sõprusest.

Viimane postitamise või kohaletoomise kuupäev on 10. veebruar 2019.

Täpsem info https://tartmus.ee/hariduskeskus/sobrad-minu-elus-kunstikonkurss-kooliopilastele/

Puka kool alustab eelkooliga

17. jaanuaril 2019  alustab tööd kooliks ettevalmistav klass.

Tunnid toimuvad neljapäeviti kella 13.00-14.30 (4. klassi ruumis)

Oodatud on kõik, kes soovivad septembris tulla õppima Puka Kooli.

Õpilastel palume kaasa võtta:

- vahetusjalanõud

- pinal koos kirjatarvetega (harilik pliiats, teritaja, kustutuskumm, värvipliiatsid,  

  liimipulk, käärid)

- 1 ruuduline ja 1 jooneline (16 joont) vihik

- õhuke joonistusplokk (suurus A4)

- kilekaaned või mapp töölehtede jaoks

 

Kohtumiseni!

Õpetaja Kristiine Karu

Elin Hainsalu luuletus Lastejaama lemmikuks

Elin Hainsalu saatis enda koostatud jõululuuletuse " Kummaline jõuluvana" Eesti Rahvusringhäälingu luulevõistlusele. Luuletus valiti Lastejaama lemmikuks.

IMG_20190108_0001.jpg

Valga  Muuseumis vanaaja jõule tutvustavas muuseumitunnis

5. ja 6.klassi õpilased koos klassijuhatajatega osalesid Valga Muuseumis vanaaja jõule tutvustavas muuseumitunnis.

DSC_0877 (1).jpg

Puka Keskkooli jõulupidu

Kooli jõulupidu toimus Puka Kultuurimajas 20. detsembril. Jõuluvana saabus juba peo alguses ja teadustas laste etteasteid. Pidu oli lõbus, jõuluvanaga sai teha pilti ja selfisid.

Esinesid kõik Puka Keskkooli õpilased. Oli palju ilusaid laule, luuletusi, flöödi- ja klaveripalasid, rahva- ja showtantsu. 5. klass esitas näidendi "Kättemaksukontor: Jõulueri". 2., 3. ja 4. klassi õpilaste näiteringil oli muusikaline näidend "Kukk jõuluvanaks".

Aitäh õpilasi juhendanud õpetajatele!

4. klassi jõuluaskeldused

Enne jõule jõudsime veel põnevaid asju teha. 17. detsembril käisime terve klassiga uues ja väga ilusas Puka Kogukonnaköögis. Üheskoos rullisime, lõikasime välja, küpsetasime ja kaunistasime piparkooke. Lustimist jagus kõigile. 18. detsembril seadsime sammud Pritsumehe Maridesse, et üheskoos valada klaasi küünlaid ja neid kaunistada. Õpituba oli väga põnev. Iga laps sai enda valmistatud ja kaunistatud küünla endale. Meie juhendaja Anne oli üllatunud kui nägi, et meie lapsed on nii kannatlikud ja viisakad.

Jane Everst, 4. klassi klassijuhataja

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja Tagurpidi Majas

11. detsembril külastasid Puka keskkooli 3. ja 4. klassi lapsed koos klassijuhatajate ja õp Markoga Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja Tagurpidi Maja. Loodusmuuseumis veetsime ühe lõbusa ja õpetliku ennelõuna koos hülgepojaga. Saime teada, kes on hülgepoeg Vigri sõbrad, mis on ta lõunasöök ja kui kaua ta suudab vee all hinge kinni hoida ning veel huvitavaid fakte.

Jane Everst, 4. klassi klassijuhataja

 

Advendikontsert Puka kultuurimajas

Advendikontsert toimus 2. detsembril Puka kultuurimajas. Kontserdil osalesid Puka kooli tublid tantsu- ja laululapsed.

advendikontsert.jpg

Puka Keskkool ootab oma sõbralikku perre

  • Klassiõpetajat (lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendamine)

Edukas kandidaat soovib töötada väikeses arenevas maakoolis, omab nõutavat kvalifikatsiooni, on rõõmsameelne ja teotahteline.

Tööle saab asuda 02. jaanuaril 2019.

Sooviavaldus ja kvalifikatsiooni tõendavad dokumendid saata 30.novembriks e-postiga kool@puka.edu.ee või aadressile Kooli 3, Puka 67217,   Otepää vald Valgamaa.

Lastevanemate koosolek

Kolmapäeval, 07.11.2018 algusega kell 17.30 toimub Puka Keskkooli lastevanemate koosolek. Oodatud on ka kooli toetavate organisatsioonide esindajad.

Päevakord:

Otepää valla arengukava tutvustus (palume eelnevalt tutvuda Otepää valla arengukavaga internetis aadressil www.otepaa.ee). Arengukava tutvustab selle koostaja Herko Sunts ning küsimustele vastavad vallavanem Kaido Tamberg ja volikogu esimees Jaanus Barkala.

Puka kooli 250. aastapäev

Kooli aastapäeva fotosid saab tellida http://www.pildikompanii.ee/et/tellimine ligipääsukood:PKK-821525

Puka kooli aastapäeva tähistamine toimus 20. oktoobril. Puka koolil on väga pikk ja huvitav ajalugu. Sellest saab lugeda aastapäeva puhul väljaantud mälestusteraamatust-almanahhist. Paljude praeguste õpilaste vanemad ja vanavanemad on käinud Puka koolis. Pidulikul aktusel kandsid kooli lippu  kolme põlvkonna esindajad.

Puka kalmistul mälestati meie seast lahkunud Puka kooliga seotud inimesi. Aktusel esinesid koos kooli taidlejatega ka vilistlased. Tänati ja tunnustati kauaaegseid õpetajaid, koolitöötajaid ja toetajaid. Aktuse lõppedes tehti ühisfoto.

Kõigile armas koolimaja oli sagimist täis hiliste õhtutundideni. Avatud oli muuseumituba, kohvik ja meelelahutuse eest kandis hoolt Evald Raidma ansambel. Keskööl läksid kõik õue vaatama ilutulestikku.

Kooli aastapäeva aktus õpilastele

19. oktoobril oli aastapäeva pidulik aktus õpilastele. Peale isetegevuslikku osa jagati aastapäeva meeneid ja tänati aastapäeva ettevalmistajaid.

Vaata pildigaleriid

IMG_7264.jpg

Otepää valla arengukava

Otepää valla arengukava avalik väljapanek.

11.10.-25.10.2018 toimub Otepää valla arengukava avalik väljapanek. Arengukavaga saab tutvuda Otepää Vallavalitsuses ja Otepää valla veebilehel www.otepaa.ee Hariduse osa asub lk. 16-18.

22.10.2018 kell 17.00 on Otepää valla arengukava avalik arutelu Otepää Kultuurikeskuses. Tutvustatakse arengukava projekti. Kõik huvilised on oodatud! 

Ettepanekuid arengukavale oodatakse kuni 26.10.2018 e-posti aadressile vald@otepaa.ee

Õpetajate päev

5. oktoobrilbril oli õpetajate päeva aktus. Peale etteasteid jagati õpetajatele tunnustust. Kõik õpetajad said lilleõie ja õpetaja Liidia Saarmann sai Puka kooli aastaõpetaja tiitli.

Aktuse lõppedes ootas kooliperet ees lõunasöök ning seejärel andsid viimased tunnid vanemad õpilased.

Vaata pildigaleriid

IMG_7190.jpg

 

Mihklilaat

28. septembril peeti Puka koolis traditsioonilist mihklilaata. Laadal oli palju kaupa, ostmist-müümist jagus terveks päevaks. Müüdi küpsetisi, õnneloose ja isetehtud mänguasju.

Laada lõpus toimus tordioksjon, kus müüdi 12. klassi valmistatud küpsisetort.

mihklilaat.jpg

 

Tartu rattamaratoni teeniduspunktis

16. septembril toimus 21. Tartu Rattamaraton.

maraton.jpg
DSC_0741.jpg

Puka teeniduspunktis olid vabatahtlikena abis Puka Keskkooli õpilased. Suur tänu üritusel osalenud õpilastele ja õpetajatele!

Otepää valla perepäev

8. septembril kell 11.00-15.00 Otepää kultuurimajas.

perepaev.jpg

Kooliaasta avaaktus 1. septembril 2018

Puka Keskkoolis alustas oma esimest kooliteed 11 õpilast, kelle  klassijuhatajaks on Eva Kosk. Aktusele tulid nad abiturientide käekõrval, kes jäävad Puka Keskkooli viimaseks 12. klassiks. Kõlas Puka kooli laul ja tervitussõnad lausus Otepää vallavanem Kaido Tamberg. Peale aabitsate kättesaamist kirjutati alla koolirahu lepingule ja süüdati koolirahu küünal. Ühised pildid tehti kooli õues kivi juures.

Vaata pildigaleriid

IMG_7084.jpg

1. klass koos klassijuhataja Eva Kosega

Kooliaasta avaaktus

 

Kooliaasta avaaktus on 1. septembril kell 9.00

1. septembril sõidab bussiliin graafiku järgi.

Tagasi läheb buss kell 11.00

 

Info liini nr 25 kohta

Uudiste arhiiv