Uudised

Uudiste arhiiv

2010/11 õa

2009 II pool ja 2010 I pool

2009 I pool

2008 I pool  2008 II pool

2007 I pool  2007 II pool

2006 I pool, 2006 II pool

2005 I pool, 2005 II pool

2004 I pool, 2004 II pool

Üldinfo 
Uudised 
Traditsioonid 
Õpetajad 
Õpilased 
Vilistlased 
Õppetöö 
Huvitegevus 
Projektitöö 
Puka Kunstikool 

Dokumentide vastuvõtt 2012/13 õppeaastaks

Dokumentide vastuvõtt toimub Puka Keskkooli raamatukogus

20. juunist kuni 29. juunini 2012 ja

6. augustist kuni 30.augustini

kella 8.30 - 12.30

 

Kooli astujatel on vaja esitada järgmised dokumendid:

1) avaldus

2) klassitunnistus (X klassi astujatel põhikooli lõputunnistus)

3) sünnitunnistuse/passi koopia

4) väljavõte õpilasraamatust

5) terviseleht

6) õpilaspileti pilt 3 x 4 cm

Registreerimisel vajab kool kontaktandmeid õpilase vanemate (kasvatajate) kohta.

Avaldusele tuleb märkida, millist võõrkeelt õpilane soovib õppida.

 

Tõnis Mark

Puka Keskkooli direktor

Direktori vastuvõtt

DSCN8814.jpg

25. juunil toimus direktori vastuvõtt edukatele õpilastele, nende vanematele ja õpetajatele. Seekord korraldati vastuvõtu raames Otepää ja selle ümbruse kultuurilooliste paikadega tutvumine. Käidi Otepää kirikus ja talvekirikus, vaadati üle koguduse kantseleiruumid ja keldrisaal kirikumõisas. Külastuskäiku juhtis Otepää kiriku diakon Marko Tiirmaa, kes annab Puka Keskkoolis ka riigikaitse tunde. Ühispilt tehti Eesti Lipu Muuseumis. Seejärel siirduti energiasamba juurde energiat koguma ja Tehvandi suusahüppetornist kaunist vaadet nautima. Direktori vastuvõtt lõppes edukate õpilaste, nende vanemate ja õpetajate tänamisega ning väikse piknikuga Pühajärve laululaval.

Vaata veel pilte!

Lõpuaktused

Keskkooli lõpuaktus ning kuld- ja hõbelennu austamine toimus 21. juunil Puka Kultuurimajas.

Vaata keskkooli lõpuaktuse pilte!  Vaata kuld- ja hõbelennu pilte!

NB! Uudiste lehel olevatel piltidel klikkides avanevad originaalfailid (sobivad printimiseks, on suure mahuga).

Linkide peal klikkides avanevad pildigaleriid, kus on pildid veebiresolutsiooniga (800 x 600 px) ja sobivad arvutis vaatamiseks.

Kui on soov pildigaleriide originaalfailide järele, siis palun kirjutada meilile evemaeorg@gmail.com ja märkida faili nimi ja asukoht.

 

DSCN8593.jpg DSCN8596.jpg DSC00712.jpg

põhikooli lõpuaktus Puka Kultuurimajas

DSCN8747.jpg DSCN8702.jpg DSCN8708.jpg

keskkooli lõpetajad

lõpetajad koos õpetajatega

lõpetajad õpetajate ja vanematega

Põhikooli lõpuaktus toimus 19. juunil. Vaata põhikooli lõpuaktuse pilte!

lopetamine_opilased.jpg lopetamine_opetajatega.jpg lopetamine_vanematega.jpg

põhikooli lõpetajad

lõpetajad koos õpetajatega

lõpetajad koos vanematega

lopetamine1.jpg lopetamine2.jpg  

põhikooli lõpuaktus Puka Kultuurimajas

 

Viimane koolikell põhikoolile   

Tervisepäeva matk   tervisepaev.jpg

4. juunil võttis ka 1. klass osa tervisepäevast. Meie otsustasime tervist kosutada matkates. Ilm oli ilus ja päiksepaisteline. Riided selga, helkurvestid selga ja matk võiski alata. Teekond algas kooli juurest. Esimeseks peatuspaigaks valisime Rebaste grillplatsi. Iga laps võttis välja oma lõunasöögi ja mahla. Siis kiikusime, mängisime peitust.

Järgmiseks sihtpunktiks oli Ohvriallikas- Nuudaläte. Oli lapsi, kes polnud seal veel varem käinudki. Jõime mõnusalt külma ja puhast vett. Kel mahlapudelid tühjad, need täitsid selle uuesti puhta allikaveega. Tutvusime veel erinevate puude ja taimedega. Kõik koos väsinult, kuid samas rõõmsalt jõudsime tagasi koolimaja juurde. Koolis olid kokatädid meid ootamas mõnusalt külmade jäätistega. Oli väga vahva päev!

Jane Everst

1. klassi juhataja

Ekskursioon Metsamoori juurde  ekskursioon.jpg

28. mai hommikul ootas 1.- 2. ja 6.klassi kooli juures buss, et viia meid õppeaastalõpu ekskursioonile. Esimene paik, mida külastasime, oli Metsamoori Perepark. Metsamoor juba ootas meid. Ta tutvustas meile oma kodu. Saime teda erinevaid tarkusi taimede kasutamise kohta. Kõndisime kõrgele põllule, kust avanes imeilus vaade. Seal pidid kõik selili heitma ja erinevaid hääli kuulama. Saime ka katsetada kumb pool meil juhtivaks pooleks on. Eriti põnev ja natukene hirmuäratav oli loitsukelder. Laulsime koos. Siis oli aeg väikeseks eineks. Oli ka vaba aeg, et tutvuda erinevate põnevate asjadega- kiiged, nõiajalgadega maja, heade mõtete tooli ja ilus ümbrus. Oligi aeg bussi minna jaedasi sõita.

Metsamoori perepargi lähedal oli vaatetorn. Julgemad ronisid  nii kõrgele kuipalju julgus lubas. Natukene maad sõita ja olime Antsla Liikluslinnakus. Seal õppisime, kordasime jalakäija reegleid, sõidutee ületamist. Iga laps sai isikliku liikluskindlustuse. Olime välikinos ja tantsisime diskoteegis. Kõik oli nagu päris linnas. Kõige lõbusam oli kindlasti autodega sõitmine. Tuli kinni pidada reeglitest, jälgida foorituld ja jalakäijaid. Kellel veel taskuraha alles, sai endale midagi magusat osta. Ja hakkasimegi tagasi kodupoole sõitma.  Ekskursioon oli lõbus, huvitav ja ka õpetlik.

Jane Everst

1. klassi juhataja

Puudumistest teavitamine

§ 36. Koolikohustusliku õpilase õppest puudumisest teavitamine

Uus põhikooli- ja gümnaasiumiseadus on avaldatud elektroonilises Riigi Teatajas http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13332410

Seaduse täitmiseks palume vanematel helistada või saata e-kiri klassijuhatajale.

Võimalus on õpilase puudumisest teavitada ka telefonidel 76 71961 (kooli sekretär), 76 71964 (õpetajate tuba).

Loe edasi

 

Emadepäeva kontsert

Emadepäeva kontsert toimus reedel, 11.mail, Puka Kultuurimajas. Ette kanti palju laule, luuletusi, tantse ja näidendeid. 2. ja 6. klassil oli ühisnäidend "Eputrilla ja Lahmadoora". 3. ja 4.klassi esitasid näidendi "Väike nõid".

Emadel jätkus vaatamist ja kuulamist kaheks tunniks. Palju vaeva olid näinud muusikaõpetaja Sille Lõõndre ja algklasside õpetajad Jane Everst, Eva Kosk, Marju Sarapuu ja Mai Plaat. Suur tänu kõigile, kes aitasid kaasa toreda kontserdikava valmimisele!

Volbrijooks

IMGP8967.jpg IMGP8988.jpg IMGP8993.jpg IMGP8999.jpg
IMGP9006.jpg

IMGP9007.jpg

IMGP9018.jpg IMGP9042.jpg

30.  aprillil kell 18.00 toimus Puka Keskkoolis volbrijooks. Igaüks pidi jooksma ühe etapi, milleks oli 300m. Võistkondi oli 8. Võistlejad viidi etappide juurde bussiga ning toodi bussiga. Peale jooksmist autasustati igat võistkonda. Keskkooli õpilased said I koha, 9. klass sai II koha, 7. klass III koha, 6. klass IV koha, 5. klass V koha jne. Need kes said kuni 5. koha, need said Rõngu Pagari mõnusat kringlit proovida. Peale seda tehti lahedaid mänge ja kõik oli hästi.

Elina Mumm 6. klass

 

Puka Keskkooli projektitegevus  

Projekti „We lernen gesund zu leben" on kaasatud 8 riigi koolid (Eesti, Läti, Leedu, Poola, Bulgaaria, Itaalia, Austria, Türgi,). Koos on analüüsitud hetkeolukorda ja kavandatud erinevad tegevused tervislike eluviiside nimel. Saadame lingid kodutööst (esitlus, video: http://www.youtube.com/watch?v=JGtfwWK-gyc&feature=youtu.be), mis valmis esitluseks meiekolmandaks projektikohtumiseks   Poola Kruzlova Wyzlowa koolis 14.03-19.03.2012. Kohvik „Tassike teed”, kus pakuti järjest kolmel koolipäeval teed ja tervislikku toitu nii õpilastele kui õpetajatele, samas oli võimalik lugeda ajalehti ja mängida kabet.

On teada, et sageli tullakse hommikul kooli ilma söömata (vanemad magavad veel, ei ole isu, ei jätku raha –põhjuseid on palju). Põhikooli klasside õpilased koostasid bioloogia tunnis plakatid erinevate toitainete vajadusest ja vajakajäämistest). Õpilasomavalitsuse vahendusel saadud tagasiside üritusele oli igati positiivne. Samas sai projektimeeskond Poolas viibides teistelt koolidelt ideid edaspidiseks samalaadseks tegevuseks.

http://puka.edu.ee

Projekti koordinaator

Liidia Saarmann

DSCN6326.jpg DSCN6331.jpg IMG_1567.jpg IMG_1580.jpg

Valgamaa pranglimise finaalvõistlus

27. märtsil toimus Tõrva Gümnaasiumis Valgamaa pranglimise finaalvõistlus. Sellele eelnesid koolisisesed voorud, mis algasid juba jaanuari algul. Vahetult enne finaali toimus poolfinaalvõistlus, kust edasi pääsesid ainult kõige tublimad peastarvutajad.

Puka KK ja ühtlasi kogu maakonna üks parimaid pranglijaid on Kertu Tilga, kes on viis aastat järjest saanud maakonnas esimesele kohale. Kahel esimesel aastal võistles ta oskajate vanuserühmas (4.-6. klass), viimased kolm aastat aga neidude arvestuses (al 7. klassist). Selles vanuserühmas vanuselist piirangut pole ja seal võistleb ka õpetajaid.  Kauaaegne meie kooli esindaja on olnud ka Anni Suun.  Loodame ka järelkasvule, kuna algklasside õpilased olid sel aastal eriti tublid. Jätkugu teil jaksu ka edaspidiseks!

 

Loodusteemaline näitus

DSCN6738.jpg DSCN6744.jpg DSCN6747.jpg DSCN6749.jpg
DSCN6757.jpg DSCN6753.jpg

DSCN6766.jpg

DSCN6762.jpg

 

Vastlapäev Meegaste mäel

CSC_0187.jpg

CSC_0264.jpg DSC_0035.jpg DSC_0036.jpg
DSC_0118.jpg

DSC_0216.jpg

DSC_0206.jpg

DSC_0141.jpg

IMGP8572.jpg IMGP8575.jpg IMGP8582.jpg IMGP8586.jpg
IMGP8597.jpg IMGP8598.jpg    

 

Puudumistest teavitamine

§ 36. Koolikohustusliku õpilase õppest puudumisest teavitamine

Uus põhikooli- ja gümnaasiumiseadus on avaldatud elektroonilises Riigi Teatajas http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13332410

Seaduse täitmiseks palume vanematel helistada või saata e-kiri klassijuhatajale.

Võimalus on õpilase puudumisest teavitada ka telefonidel 76 71961 (kooli sekretär), 76 71964 (õpetajate tuba).

Loe edasi

 

Tänukiri Valgamaa ringkonna kodutütardelt

Puka Keskkool sai koostööpartneri tänukirja Valgamaa ringkonna kodutütardelt.

 

tänukiri.jpg

Parima väravavahi tiitel jalgpallivõistlustel

FC Elva Indoor Cup 2011-12 turniir toimus 14. jaanuaril Nõo spordihoones. FC Elva 1 tiimis võistles meie kooli 5. klassi õpilane Henri Härm. Nende võistkond saavutas 2011.a. turniiril 3. koha. Väravavaht Henri Härm sai parima väravavahi tiitli. Võistkonna treeneriks on Kristjan Moorast, kes on Puka Keskkooli vilistlane.

jalgpall1.jpg jalgpall2.jpg

jalgpall3.jpg

 

Uus põhikooli- ja gümnaasiumiseadus on avaldatud elektroonilises Riigi Teatajas http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13332410

Seaduse täitmiseks palume vanematel helistada või saata e-kiri klassijuhatajale.

Võimalus on õpilase puudumisest teavitada ka telefonidel 76 71961 (kooli sekretär), 76 71964 (õpetajate tuba).

Loe edasi

 

Jõulupidu Puka Keskkoolis

21. detsembril toimus Puka Kultuurimajas 1.-6. klasside jõulupidu. Lapsed esinesid toredate näidendite, laulude, luuletuste ja tantsudega.  Kõigil klassidel oli väga palju etteasteid. Jõulupidu algas tütarlastekoori ja poistekoori lauludega. 2. klass esines näidendiga "Kommisuss". 1.-5. klassi ühisnäidendiks oli "Imelik unenägu". 3.-4. klassi õpilased mängisid näidendis "Lumeeit".  6. klassil oli etteasteks näidend "Jõuluvana jõulud". 1. klassile oli see esimene kooli jõulupidu ja nad olid väga lustakad laulud selgeks õppinud.  Pidu oli väga meeleolukas, isegi saalis istuv publik pandi kaasa tantsima. Enne jõuluvana tulekut kõlasid lastekoori esituses südamlikud laulud "Põhjamaa" ja "Soovime sulle".

Jõuluvanal oli kaasas maakaart, kummikud ja päästerõngas, et ikka kindlapeale õigeks ajaks kohale jõuda. Lastel jätkus esinemisi ka jõuluvanale. Kindlasti jääb see tore pidu meelde veel kauaks ajaks! Suur tänu lapsi ette valmistanud õpetajatele!

IMGP8264.jpg DSCN5545.jpg IMGP8262.jpg IMGP8261.jpg DSCN5544.jpg DSCN5543.jpg

1. klass

2. klass

3. klass

4. klass

5. klass

6. klass

Jõulupeo pilte vaata siit!

 

Päkapiku töötuba

DSCF4187.jpg DSCF4193.jpg DSCF4205.jpg DSCF4213.jpg

13. ja 20. detsembril olid kõik õpilased oodatud päkapiku töötuppa. Töötoas valmistati erinevatest materjalidest päkapikke. Võis endale meisterdada kas puidust või lõngast päkapiku. Samuti sai valmistada jõulukroone. Eriti huvitav oli piparkookide kaunistamine. Hiljem joodi ühiselt jõuluteed ja söödi endakaunistatud piparkooke. Suur tänu töötuba ettevalmistanud käsitöö- ja kunstiõpetajale Virbi Tennole!

 

Taaskasutuspäev Puka Keskkoolis

Seonduvaltüleeuroopalise Jäätmetekke vähendamise nädalaga toimus Puka Keskkoolis oma taaskasutuspäev 30. novembril. Õpilased said proovile panna oma loovuse ja meisterdada kodus midagi vajalikku/huvitavat juba kasutuses olnud materjalist. Laekunud tööde järgi otsustades ei ole õpilaste fantaasial piire. Konkursile esitati väga erinevaid töid alates pliiatsitopsidest ja rahakassadest kuni köögiabiliste ja seljasügajateni. Vahepeale mahtusid mitmesugused pildid, lelud, vaasid, majakesed, ehted jpm.

Taaskasutuspäeval, said õpilased lisaks kodusele meisterdamisele osaleda mitmetes tegevustes, mis olid seotud erinevate materjalide teistkordselt kasutamisega. Päev algas viktoriiniga, kus iga 5-12 klassi õpilane sai individuaalselt proovile panna oma teadmised taaskasutusest, prügi sorteerimiset ning üldisest keskkonnahoiust. Pärast viktoriini oli õpilastel võimalus ise prügi sorteerida õigetesse „konteineritesse“, meisterdada kinkekotte ajakirjadevärvilisest paberist (mõeldes eelseisvatele jõuludele) ning vaadata filme.

Tublide tunnustamine ootab veel ees, kuid usun, et igaüks sai selle päeva raames uusi mõtteid, mida ta ise saaks teha meie kõigi ümbruse paremaks muutmise heaks!

Mõnusat taaskasutamist soovides Kaire Soer

Puka Keskkooli loodusaineteõpetaja

IMGP8075.jpg IMGP8078.jpg IMGP8082.jpg IMGP8084.jpg
IMGP8085.jpg IMGP8086.jpg IMGP8088.jpg IMGP8096.jpg

Tasuta psühholoogilise abi võimalus vähekindlustatud Lõuna-Eesti perede liikmetele

Tartu Nõustamis- ja Kriisiabikeskuses on alates novembri algusest kuni  järgmise aasta septembrini võimalik saada tasuta psühholoogilist abi vähekindlustatud Lõuna-Eesti perede liikmetel, kes on majanduskriisi tõttu sattunud rahalistesse ning seeläbi ka psühholoogilistesse raskustesse.

Abi saajate sihtgrupp on Tartumaa, Jõgevamaa, Põlvamaa, Valgamaa, Viljandimaa ning Võrumaa vähekindlustatud pered, lapsed, töötud ning nende pereliikmed.

Infoleht eesti keeles

Infoleht vene keeles

 

Tänukiri klubilt Tartu Maraton

Puka Keskkool on aastaid abiks olnud maratonide toitlustuspunktis. Täname järgmisi õpilasi ja koolitöötajaid:

Raimond Toomsalu, Mihkel Tamm, Karli Kõiv, Riho Taur, Elina Mumm, Gerly Toomsalu, Gerli Rosenberg, Rene Tamm, Karel Kuus, Raul Semsugov, Evelin Uibo (vilistlane), Gerdo Jõesaar, Birgith Loos, Cärol Mõtsar, Merlicande Lehtsaar, Ariane Sarv, Anna-Liisa Kärson, Kertu Tilga, Sandra Kuus, Rihard Oolo, Maria Eranurm, Liidia Saarmann.

 

tanukiri_tartumaraton.jpg

    Õpetajate päeva tähistamine

IMGP7643.jpg IMGP7676.jpg

Puka Keskkoolis toimus õpetajate päeva tähistamiseks pidulik aktus. Lisaks soojadele sõnadele ja kõlavale laulule kingiti õpetajatele kauneid sügislilli. 12. klassi õpilased andsid tunde algklassidele.

IMGP7645.jpg IMGP7668.jpg IMGP7672.jpg IMGP7679.jpg

 

   

E-kooli kasutatakse sel õppeaastal 1., 2. 5. ja 6. klassis.

e-kooli koduleht https://ee.ekool.eu

e-kooli juhendid http://help.ekool.ee/wiki

 

  Mihklipäeva laat

 

IMGP7607.jpg

Puka kooli õpilased korraldasid järjekordse mihklipäeva laada. Laadal oli igatsorti kaupu. Enamus müüdavast oli laste endi poolt küpsetatud, kootud, meisterdatud. Ka emad, isad, vanavanemad olid olnud abiks. Sigimist-sagimist jätkus kõigiks vahetundideks. Kõige lõpuks korraldati tordioksjon, kus Agrise poolt valmistatud maitsev küpsisetort leidis endale ka ostja.

IMGP7562.jpg IMGP7564.jpg IMGP7565.jpg IMGP7566.jpg
IMGP7567.jpg IMGP7572.jpg IMGP7574.jpg IMGP7575.jpg
IMGP7581.jpg IMGP7584.jpg IMGP7586.jpg IMGP7591.jpg
IMGP7592.jpg IMGP7595.jpg IMGP7597.jpg IMGP7613.jpg

 

Tänukiri Jaapani maavärina ohvrite abistamise eest

tanukiri.jpg

 

Tartu rattamaratoni Puka teeninduspunktis

Suur tänu osalenud õpilastele ja kokk Maria Eranurmele!

IMG_1473.jpg IMG_1462.jpg IMG_1466.jpg IMG_1468.jpg
IMG_1469.jpg IMG_1470.jpg IMG_1471.jpg IMG_1472.jpg

 

Puka Keskkooli esimese koolipäeva aktus  1. septembril

Originaalfotod väljaprintimiseks

Esimest kooliteed alustas tänavu 14 õpilast. Nende klassijuhatajaks on Jane Everst.

IMGP7482.jpg

 

Iga sügis on uus nagu ime-

värvitud taevad ja värvitud maad...

Igal sügisel koolikella kaja

esimest korda üks laps kuulda saab.

 

IMGP7475.jpg IMGP7442.jpg IMGP7468.jpg
IMGP7476.jpg IMGP7484.jpg

1. ja 12. klass

1. klass koos vanematega