Uudised

 

Üldinfo 
Uudised 
Dokumendid 
Õpetajad 
Õpilased 
Tunnustame 
Vilistlased 
Õppetöö 
Meie kool 
Projekt Erasmus+ 
Puka Kunstikool 

Uudised 2017/18 õa

Puka kooli lõpuaktused 2018

Põhikooli ja keskkooli lõpuaktus toimus 22. juunil. Aktusel toimus ka hõbelennu austamine.

Puka Keskkooli 9. klassi lõpetasid 10 õpilast, 12. klassi lõpetasid 4 õpilast. Mõlema lennu klassijuhatajaks oli õpetaja Liidia Saarmann.

 

Vaata pildigaleriid

IMG_6923.jpg

9. klass

IMG_6925.jpg

12. klass

IMG_6943.jpg

Hõbelend

Direktori vastuvõtt

11. juunil toimus Puka Keskkooli edukatele õpilastele ja juhendajatele ühine väljasõit Rõuge ja Suure Munamäe looduskaunitesse kohtadesse. Suure Muna kohvikus tunnustas direktor õppekäigul osalejaid.

 

Vaata pildigaleriid

IMG_6597.jpg

Projekti õppepäev Ülenurme Põllumajandusmuuseumis

6. juunil võtsid kõik 1.-5.klasside õpilased osa projektiõppepäevast  "Toit ja tervis" ÜlenurmePõllumajandusmuuseumis. Meie valikuks oli toiduteemaline haridusprogramm "Milleks muna?"

Jane Everst

 

Loe edasi ja vaata pildigaleriid

IMG_6947.jpg

Puka kooli õpilased osalemas Eesti lipu päeval

4. juunil toimusid Otepääl Eesti lipu 134. aastapäevale pühendatud  rongkäik ja kontsert  kirikus. Ka meie kooli lapsed osalesid seal. Rongkäik oli väärikas ja rõõmsameelne ning meie lastele oli see  kindlasti tore ning  oluline kogemus. Rõõmu valmistas ka see,  et  mudilaskoori esinemine läks hästi ja paljusid meist sai näha Kanal 2 saates "Reporter". 

 

Sille Lõõndre

Vaata pildigaleriid

4.jpg

Lasteabitelefoni joonistus-fotokonkurss "Mina hoolin" 

Maikuus osalesid Lasteabitelefoni joonistus-fotokonkursil "Mina hoolin" 2. klassi õpilased Andreas Jerjomin (9a) joonistusega "Jalgratturi õnnetus" ja Meribel Kuus (8a) "Pahandus klaasikildudest". Rohkelt oli osalejaid 1.-6. klassini,üle 330.

Meie laste tööd lähevad mööda Eestit liikuvale rändnäitusele, kus on neid võimalik vaadata. Soovime õnnetustest vaba ilusat suve.

Riina Lõhmus

andreas-jerjomin.jpg

meribel_kuus.jpg

9. klassi tutiaktus

29. mail kõlas 9. klassile viimane koolikell. Enne eksamite algust tänati kooliperet ja saadi vastu südamlikke soove ja kauneid lilleõisi.  Kooli parki istutati tammepuu.

 

Vaata pildigaleriid

IMG_6541.jpg

Valgamaa "Laulukarussellil"

Võistlusest võtsid osa Valgamaa valdade tublimad lauljad. Meie koolist olid peale pingelisi võistlusvoore Pukas ja Otepääl jõudnud Elin Hainsalu ja Elina Puiestee.  Meie  lauljad esinesid väga hästi ja kogu kontsert oli  nauditav. 

 

Võistluse ¾üriisse kuulusid Hedi-Kai Pai, Urmas Lattikas ja Toomas Voll. Meie kooli ja ühtlasi Otepää valla parimaks laululapseks laulis seekord ennast Elina Puiestee, kes jagas Valga võistlusel tihedas konkurentsis 2.-3. kohta. Elina esitas rõõmsameelset jazz-muusika sugemetega laulu "Päike taevaredelil", mille on kirjutanud Anu Röömel.

 

Emadepäeva kontsert

Puka kooli emadepäeva kontsert toimus rahvamajas 11. mail kell 17.00.

Kontserti tulid vaatama ka Puka kooli Erasmus+ projektis osalevad õpetajad Sloveeniast, Itaaliast, Kreekast  ja Türgist.

Kõigile meeldis kontsert väga. Lapsed olid valmistanud ette palju etteasteid.

Kontserdil astusid üles ka Puka naisansambel ja Puka meesansambli solist Enno Pung Evald Raidma juhendamisel.

 

Vaata pildigaleriid

IMG_6390.jpg

Matetalgud 2018

Sellel aastal toimus järjekordne Matetalgute võistlus. Meie koolist võtsid osa kõik algklassid. Peaauhinda sel korral võita ei õnnestunud. Küll aga võitis 1. klass õuedoomino ja 4. klass templite komplekti.

Lõpptulemusena saavutas:

  • 1. klass 6. koha, 2. klass 12. koha. Nende vanuseastmes oli 677 klassivõistlemas.
  • 3.-4. klassi arvestuses sai 3. klass 4. koha ja 4. klass 2. koha.

Võitsime jälle kaheks aastaks tasuta litsentsi 10monkeys.com mängu kasutamiseks kõigile 1.-4. klasside õpilastele ning lisaks oli igale õpilasele  kingiks vahva diplom.

 

Otepää valla lauluvõistlusel

5. mail toimus Otepääl ETV telekonkursi „Laulukarussell“ raames meie  valla „Laulukarusselli“ võistlus. Sellest võtsid osa ka  7 Puka last.  ®ürii, kuhu kuulusid laulja ja lauluõpetaja Jaana Oberst,  ansambli Supernova laulja, kitarrist ja helilooja Rainer Michelson, rahvusooper Estonia solist Reigo Tamm, ands edasipääsuloa 9-le lapsele 24-st. Kaks last said “Tulevikulootuse” auhinna.

Meie kooli lastest tulid auhinnalistele kohtadele  3 last. Nendeks olid Elina Puiestee, Elin Hainsalu ja Kelli Hensen. Järgmisel etapil, mis toimub Valgas 20. mail,  võistlevad edasi Elin ja Elina. Soovime neile edu ja ilusa kontserdi nautimist! Pilte toimunud  võsitlusest saab vaadata siit. Pildid ilmuvad ka Otepää valla kodulehel.  Täname vanemaid!

 

Muusikaõpetaja Sille Lõõndre

Puka piirkonna laulukarusselli eelvoor

Kuna sel aastal on taas toimumas Eesti Televisoonis laste laulukonkurss "Laulukarussell”, siis leidsid  ja leiavad aset eelvõistlused igal pool üle Eesti – nii ka  Pukas.

Meie võistlusest võttis osa 22 last Puka Keskkoolist ja lasteaiast vanuses 5-13. Järgmisesse vooru, mis toimub  Otepääl, valis ¾ürii välja 7 last.

Puka Keskkoolist võistlevad edasi vanusegrupis 8-10 - Kelli Hensen ja Elina Puiestee, vanusegrupis 11-13 -  Elin Hainsalu ja Angela Tomberg. Edu edasipääsejaile ning  suur tänu  korraldajaile!

Muusikaõpetaja Sille Lõõndre

Vaata pildigaleriid

IMG_6979.jpg

 

Viimase koolikella aktus

12. aprillil kõlas 12. klassile viimane koolikell. Kogu koolipere oli kogunenud pidulikule aktusele. Meenutati toredat kooliaega, lauldi ja loeti luuletusi.

12. klass koos klassijuhataja Liidia Saarmaniga tegid ära suure töö muuseumitoa loomisel.

Pärast aktust mindi õue ja istutati ühiselt kolm elupuud.

 

Vaata pildigaleriid

IMG_5801.jpg

Endine koolijuht Toivo Punga on meie seast lahkunud

Koolimehe eluraamat on igaveseks sulgunud.

 

Jääme mäletama õpetajat-koolijuhti, kes tegi selgeks füüsikatarkused ja pidas oluliseks Puka kooliperet.

 

Toivo töötas Puka Koolis aastatel 1979 - 2005.

Esimesse klassi astumine

Esimesse klassi õppima astuvate laste vanematel palume esitada vastav avaldus koolile hiljemalt 15. aprilliks.

Avalduse blankett asub siin.

Avalduse võib täita koolis kohapeal või saata postiga aadressile Kooli 3, 67217 Puka, Valgamaa või digiallkirjastatult e-mailile kool@puka.edu.ee

Alus: Otepää Vallavalitsuse määrus „Elukohajärgse munitsipaalkooli määramise tingimused ja kord“ §3, lõige 2.

Puka Keskkooli murekast

Võtsime kasutusele MUREKASTI, kuhu saavad oma mure postitada kõik Puka Keskkooli õpilased ja ka õpetajad, koolitöötajad. Murekast asub 2. korrusel õpetajate toa vastas.

 

Vahel on mure  suur, kuid kuidagi ei leia endas jõudu sellest rääkida või abi otsida, siis on lihtsam kirjutada. Või tead äkki oma sõbra murest, mida ta ise ei julge rääkida. Ulata siis abikäsi sõbrale ja kirjuta tema eest. Igale murele on lahendus.

 

Loe edasi

murekast.jpg

Kui sind vaevab mure, siis kirjuta meile.

Tahame üheskoos leida lahenduse.

Õppereis Lilli Looduskeskusesse

22. märtsil käisid Puka Keskkooli 2. ja 3. klassi õpilased koos klassijuhatajatega Lilli Looduskeskuses. KIK projekti raames saime osaprogrammist Talvised toimetused Metsamuhklimaal.

 

Tegemist oli muinasjutulise talveprogram

miga, kus keskkonnahoidlikkust ja säästvat eluviisi tutvustavaid teadmisi anti edasiläbi mänguliste tegevuste.

 

Loe edasi ja vaata pildigaleriid

DSC_0467.jpg

Avatud uste päevad Tartu Kutsehariduskeskuses

5. aprill Põllu majas PÕLLU 11 

6. aprill Kopli majas KOPLI 1

Vaata päevakava ja registreeri SIIN

 

Kevadine õpilaste vastuvõtt 2.-25. aprill 2018 (põhihariduse baasil erialadele)
Sisseastumisvestlused 27. aprillil 2018

Mälumäng Eesti 100

Veebruari kuus oli meiegi kool Eesti Vabariigi 100 juubeli tähistamise lainel. Sellega seoses korraldasime 21. veebruaril mälumängu võistluse ja kutsusime külla ka teised valla koolid.

 

Meiega tulid ühiselt ajusid ragistama Pühajärve Põhikooli ja Otepää Gümnaasiumi võistkonnad. Mälumängu

küsimused koostas Valga Bridzi ja Mälumängu klubi ning mängu läbiviijaks tuligi sealne esindaja Rudo Lilleleht. Nuputamist pakkuvateks teemadeks olid: kirjandus, ajalugu, kunst, sport ja Valgamaa.

 

Võistkondade vahel läks tihedaks rebimiseks ja paremusjärjestus kujunes:

I koht    Pühajärve Põhikool

II koht Otepää Gümnaasiumi b-klassid

III koht Puka Keskkool

IV koht Otepää Gümnaasiumi a-klassid

 

Auhindadeks jagati raamatuid ja ¹okolaade. Kokkuvõttes olid meeleolukad tunnid naabrite seltsis, suur tänu osalejatele, õpilaste ettevalmistajatele ja saatjatele, Valga Bridzi ja Mälumängu klubile ja Rudo Lillelehele.

Ettevõtluse suvelaager toimub kolmes vahetuses

Ettevõtluslaager toimus 2017. aastal esimest korda, vaata tagasisidet siit.

2018. aastal ootame 9-16-aastaseid noori 6-päevaks Rasinasse!

Selle aasta teema on maailmamuutjad - koos on parem. Arvame, et noortel on suurepärased ideed, kuid neid tuleb aidata ideede elluviimisel.

Lisainfo

ettevotlus.jpg

Puka kooli muuseumitoa avamine

20. veebruaril avati Puka vanas koolimajas kooli muuseumituba. Endise klassiruumi on muuseumitoaks remontinud, sinna eksponaate kogunud, katalooginud ja välja pannud 12. klassi õpilased koos klassijuhataja Liidia Saarmanni eestvõttel.

 

Karel Kuus ütles, et klassijuhataja pakkus välja idee luua muuseum, kuna haridusruum muutub pidevalt ja on palju asju, mida võiks näidata. "See idee on meil olnud pikka aega. Lõpuks jõudsime teostamiseni".

 

Vaata pildigaleriid

IMG_4965.jpg

 

Tartu maratoni teeninduspunktis

Puka kooli õpilased olid ka sel aastal Tartu maratoni Puka teeninduspunktis abiks. Vabatahtlik töö on kooli õpilaste ja õpetajate hulgas tähtsal kohal. Aitäh kõigile, kes panustasid ürituse kordaminekusse!

 

Vaata pildigaleriid

IMG_4925.jpg

 

Robootika ring Puka Keskkoolis

Meie koolis töötab robootika ring. Töö käib kolmes rühmas esmaspäeviti 1.-2.klass, neljapäeviti alates 5.klassist ja reedeti 3.-4.klass. Veebruarikuus valmis antud tutvustav video meie tegemiste kohta! Kes veel pole meiega liitunud, ootame teid!

 

Link videole

robootika.jpg

Vastlapäeva ja sõbrapäeva tähistamine Puka koolis

13. ja 14. veebruaril tähistati koos kahte olulist tähtpäeva - sõbrapäeva ja vastlapäeva. 


1. klass koos 9. klassiga
2. klass koos 6. ja 8. klassiga
3. klass koos 11. klassiga
4. klass koos 12. klassiga
5. klass
koos 7. klassiga

 

Vaata pildigaleriid

IMG_4746.jpg

 

1.-12. klassi mälumäng

29. jaanuaril toimus Puka koolis 1.-12. klasside mälumäng. 1.-9. klassis selgitati välja 2 paremat, 11. ja 12. klassis üks parim mälumängur. Teemadeks olid: kirjandus, ajalugu, Valgamaa, sport ja kunst. Küsimused koostas arendus- ja huvijuht Liidia Saarmann.

 

Parimaid tunnustati Tartu rahu aastapäeval ja toimus ühine tordisöömine.

 

Vaata parimaid mälumängureid

IMG_4606.jpg

Õppepäev Tartu Ettevõtluskülas

Meie kooli 6. - 9. klassi õpilased külastasid Tartu Ettevõtlusküla ja said osa ääretult õpetlikust programmist "Ettevõtlik kodanik".

Õpilaste jaoks oli loodud suurepärane keskkond, kus osalejad töötasid oma firmas, maksid riigile makse, tasusid igakuiselt tegevusega seotud püsikulud. Noored ettevõtjad olid sunnitud mõtlema, kas saab kusagilt kokku hoida või on mõistlikum leida rohkem kliente. Kõik valikud olid võimalikud. Arutelu jätkus koduteel bussis ning õpilaste kodudes.

 

Vaata pildigaleriid

IMG_4587.jpg

 

Spelling Bee 2018 võistlus

19. jaanuaril olid 4. ja 5. klassi õpilased kutsutud Tsirguliina keskkooli Spelling Bee 2018 võistlusele. Spelling Bee on inglise keelt rääkivates maades laialt levinud konkurss sõnade häälimiseks. Inglise keeles häälduvad sõnad erinevalt kirjapildist ning tähtede nimetused on veelgi keerulisemad.

 

Olime häälestunud lõbusale mõõduvõtmisele, aga esimestest hetkedest alates oli tunda õhus särtsuvat pinget ja tõsist püüdmist. Kolmest põhiringist ja lõppvoorust jäi väheks parima selgitamisel. Finaalile oli vaja veel lisafinaalvoorusid. Nii tasavägised olid osalejad!

 

Lõppjärjestus kujunes meile väga edukaks:

  • 5. klassi poisid Kristjan Sarv ja German Ponder (õp. Aime Soonvald) said vastavalt 1. ja 3. koha 

  • 2. koha saavutas Elin Hainsalu 4. klassist (õp. Marju Sarapuu).

inglise_keel.jpg

Esikolmik sai autasuks ajakirja tellimuse ja kõiki osavõtjaid tunnustati diplomiga. Kohtumisele lisas meeleolu Tsirguliina õpilaste vahva jõulunäidend.

Puka Keskkooli juures alustab eelkool

Eelkooli õppetegevus toimub üks kord nädalas reedeti kell 12.30 - 14.00  koolimajas klassiruumis nr 104 ( 4. klassi ruum).

Esimene õppepäev toimub 12. jaanuaril.

Lastel palun kaasa võtta:

  • pinal (2 harilikku pliiatsit, värvipliiatsid, kustutuskumm, teritaja)

  • 1 ruuduline ja 1 jooneline (16 joont) vihik

  • kilekaaned või mapp töölehtede jaoks

  • töövihikute raha 3.50

Kohtumiseni!

õpetaja Eva Kosk

 

eelkool.jpg

Puka kooli jõulupidu

Jõulupidu toimus 21. detsembril rahvamajas. Sel korral saabus jõulumemm kohe peo alguses ja elas kaasa laste toredatele etteastetele.

 

1. ja 2. klassil oli tore näidend "Vana jõululaul" ning 3. ja 4. klass esitasid näidendi "Nõiutud metsa saladus". Ka 11. klassi õpilastel oli päkapikuteemaline näidend.Vahepaladeks lauldi laule ja tantsiti. Oli ka ühislaulmine koos kõigi peokülalistega.

 

Kui kontserdi osa läbi sai, käisid kõik klassid jõulumemme juures ning ikka veel oli varuks luuletusi, laule ja tantse.

Vaata pildigaleriid

 

IMG_4459.jpg

Diana Liivi kontsertprogramm

Kell 14.30 algas koolimajas pianist Diana Liivi kontsertprogramm "Klaverijutud. Pähklipureja".

 Ettekandele tulid palad Pjotr T¹aikovski balletist "Pähklipureja".

 

Taustaks rääkis Diana Liivi muinasjuttu ja ekraanil olid katkendid balletietendusest. Jõuluteemaline ballet "Pähklipureja" ja Diana südamlik esitus tekitasid jõulumeeleolu.

 

pahklipureja.jpg

Talvine perepäev Otepääl

 

10. detsembril korraldas MTÜ Otepää Kinnaspunkt talvise perepäeva, kus Puka kooli õpilased olid kaasatud päkapikkudena.

 

Päevakavas oli mitmesuguseid õpitubasid ja erinevaid mänge kogu perele.

perepaev_v.jpg

7.-12. klassi õpilaste õppekäik Tallinna

 

7. detsembril käisid Puka kooli 7.-12. klassi õpilased õppekäigul Eesti Filmimuuseumis ja Noorte Infomessil Teeviit 2017.

 

teeviit.jpg

Viljandis Võlumaal

5. detsembril käisid Puka kooli põhiliselt 3. ja 4. klassi lapsed koos õpetajatega Viljandis Võlumaal. See asus Bonifatiuse Gildi majas, kuhu sisse astudes oleksime justkui sattunud keskaega.

 

Meid tervitas üks kauni kleidiga naine. Ta rääkis, et pööningul on väga tujukas aadlipreili, kuid meie ehk saame preilit rõõmsamaks muuta, kui suhtleme temaga.

 

Loe edasi ja vaata pildigaleriid

IMG_6825.jpg

Esimese advendiküünla süütamine Puka rahvamajas

 

3. detsembril süüdati Puka rahvamajas esimene advendiküünal ja kuulutati välja jõulurahu.

 

Lisaks rahvamaja taidlejatele esinesid Puka kooli laululapsed õpetaja Sille Lõõndre juhendamisel.

 

advent.jpg

Karjääripäev Võrumaa Kutsehariduskeskuses

29. novembril toimus 8.-12.klassi õpilaste karjääripäev Võrumaa Kutsehariduskeskuses, mille raames külastati ka puidutöötlemise ja mööblitootmise kompententsikeskust TSENTER.

 

Vaata pildigaleriid

DSC_0399.jpg

Isadepäev Soontaga matkarajal

Vihm, ei mingit kahtlust! Täna pidi ju toimuma isadepäeva matk – ja nüüd siis niisugune ilm?! Kas mõni Puka kooli õpilane või tema isa julgeb üldse nina toast välja pista? Need olid meie kõhklused 11. novembri hommikul.

 

Elin Hainsalu ja isa Jaak Hainsalu

 

Loe edasi ja vaata pildigaleriid

yhispilt.jpg

Õppekäigul Tartu observatooriumis

Sel sügisel alustasime loodusõpetuses kohe väga huvitava teemaga – õpime tundma maailmaruumi. Ainult õpiku järgi seda muidugi selgeks ei saa. Seepärast sõitsime 10. oktoobril pärast lõunat koos 3. klassiga õppekäigule Tartu observatooriumi, mis asub Tõraveres.

 

Kas pole veider, et Tõraveres asub  T a r t u observatoorium? Kahjuks me ei küsinud ja giid ei öelnud, miks see nii on. Küll aga seletas ta muid põnevaid asju.

 

Loe edasi ja vaata pildigaleriid

IMG_6693.jpg

Külaskäik Valga loomade varjupaika

5.klassi õpilased käisid kolmapäeval 4.oktoobril Valgas vaatamas, kuidas käib kasside-koerte elu varjupaigas. Külaskäiguks hakati valmistama jubanädalapäevad varem kui tehti algust patjade ja tekkide kogumisega.

 

Mõnusaksküljealuseks sobivaid patju tõid nii "viiendikud“ kui ka koolikaaslased teistest klassidest. Palju sobivaid asju saime lisaks kampaania „Anna ära“ varudest Inger Zimmeri vahendusel.

 

Loe edasi ja vaata pildigaleriid

terepai.jpg

Lastevanemate koosolek

Kooli lastevanemate üldkoosolek toimub 9. oktoobril kell 18 koolimajas II korrusel.

Kavas uue hoolekogu valimine, ootame rohket osavõttu.

Üldkoosolekule eelneb või järgneb klassi koosolek, kui klassijuhataja on sellest eelnevalt teavitanud.

 

Kooli direktor Margot Keres

Õpetajate päeva tähistamine

Kahte esimest koolitundi andsid 9., 11. ja 12. klassi õpilased. Õpetajad olid palutud õpetajate tuppa. Peale seda algas õpilaste poolt korraldatud  aktus. Õpetajate päev jätkus õpetajate väljasõiduga Tartu Kutsehariduskeskusesse, kus tutvuti erinevate erialade ja töökodadega. Päeva lõpus käidi Tartu õllemuuseumi väljapanekuid vaatamas.

 

Vaata pildigaleriid

IMG_1744.jpg

Matkamine ja sportimine Euroopa liikumisnädala raames

27. septembril tähistasime Euroopa liikumisnädalat matkates. Matk algas koolimaja juurest. Klassidel olid erinevate pikkustega rajad. Puhkepausi tegime erinevates kontrollpunktides. Ilm oli ilus ja tore oli oma kodukoha ümbrust sügisrüüs imetleda.

 

7. ja 9. klass käisid ekskursioonil Lätis, Siguldas.

 

Vaata pildigaleriid

IMG_6642.jpg

Tartu rattamaratonil

24. septembril olid Puka kooli õpilased abiks Tartu rattamaratoni Puka teeninduspunktis. Kaasatud olid ka lapsevanemad ja õpetajad. Õpilased valmistasid ette toidu ja joogi ning jagasid seda sportlastele kogu maratoni vältel. Maratoni lõppedes puhastasid vabatahtlikud ka teenindusala.

 

See oli väga tore kogemus õpilastele, eriti neile, kes osalesid sellisel üritusel esmakordselt.

 

Vaata pildigaleriid

IMG_1559.jpg

Sügise alguse tähistamine

22.septembril algas sügis. Ka meie tervitasime sügist sel korral kübaranäitusega ja päevakohaste luuletustega.

 

Kõik 1.-4.klasside õpilased valmistasid õpetajate juhendamisel väga vahvad kübarad, mis kaunistati hetkel looduses leiduvaga, näiteks pihlakamarjade, puulehetede, tammetõrude, lilleõite jms. Kõik kübarad olid vahvad ja omanäolised.

 

3. tunni ajaks kogunesid kõik algklassid 1. korruse koridori tehtud tööde näitusele. Direktor luges vahva sügisluuletuse ning soovis kõigile mõnusat sügist. Seejärel esitas iga klass väljavalitud sügisluuletusi. Tore oli teisi kuulata. Kui sünnipäeva puhul süüakse torti, siis meie pakkusime lastele porgandeid ja õunu.

Õppekäik rabasse

“Täna läheme omadega rappa!” oleks 15. septembri hommikul võinud öelda 4. või 5. klassi õpilane, kes peab lugu heast naljast. Sõitsime koos õpetajatega õppekäigule Viljandimaale Teringi rabasse.

 

Loe edasi ja vaata pildigaleriid SIIT

IMG_1433.jpg

Näitus "Sügisannid meie tervise heaks"

Kas sina tead, mis on taldrikkõrvits või mis on pampel; kas rooskapsas on roos või siis ikkagi maitsev ja tervislik kapsas? Või oled sa näinud valget pihlakat? Vastused nendele küsimustele leiad sügisnäituselt.

Õpilased olid eelmise nädala jooksul kodust kaasa toonud köögivilju ja marju ning korraldati tore näitus.

Loe edasi ja vaata pildigaleriid SIIT

 

IMG_1414.jpg

Fotokonkurss "Märka mind"

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu fotokonkursi tähtaeg on 1.oktoober. Võistelda saab kolmes vanuserühmas. Fotode esitamine on veebipõhine.

Tutvu fotokonkursi tingimustega kodulehel http://www.vvvs.ee/?484 või loe SIIT.

 

Muusikaring alustab tööd

T 6., 7. ja 8. tund

N 5. ja 6. tund

R 8.00

või õpetajaga kokkuleppel

Valga maavalitsus kutsub esitama kandidaate aasta õpetaja tiitlile

Aasta õpetaja valimise eesmärgiks on tõsta esile, tunnustada ja tutvustada üldsusele maakonna haridustöötajat, kelle töö ja isiklik eeskuju on märgatavalt mõjutanud iga lapse ja noore arengut.

 

Aasta õpetaja kandidaadiks sobib inimene, kes on positiivselt mõjutanud haridusasutuse ja piirkonna elu ning pälvinud tunnustust oma valla või linna elanike hulgas.

Kandidaate võivad esitada haridusasutuste juhtkonnad, hoolekogud, õpilasesindused, lapsevanemad, õpilased, kohalikud omavalitsused ja haridustöötajate ühendused.

Kandidaatide kohta palume taotlused esitada 28. septembri tööpäeva lõpuks e-posti aadressil info@valga.maavalitsus.ee  või paberkandjal:  Valga Maavalitsus, Kesk 12, Valga 68203.

Vormikohase taotluse blanketi leiab SIIT.

Valga maavanem, omavalitsuste liidu esimees ja haridustöötajate ametiühingu esinaine tunnustavad Valgamaa õpetajaid 6. oktoobril Valgas.  

Valgamaa aasta õpetaja tiitli 2016. aastal pälvis Valga lasteaed Buratino õpetaja Tiiu Hain.

 

Lugupidamisega

Kalle Vister

haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja

Valga Maavalitsus

1. septembri avaaktus 2017

Aktus algas 1. ja 12. klassi õpilaste tulekuga saali. Ühiselt lauldi koolilaulu. Direktor Margot Keres andis 1. klassi õpilastele kätte aabitsad. 1. klassi astus sel aastal 8 õpilast ja nende klassijuhatajaks on Marju Sarapuu.

 

Etteastetega esinesid kooli praegused õpilased ja toreda laulu laulsid 1. klassi laululapsed. Tervitama olid tulnud ka Puka lasteaia mudilased.

 

Süüdati koolirahu küünal ja kirjutati alla koolirahu lepingule. Sõnavõtuga esines ka vallavanem Andrus Looskari. Direktor õnnitles uusi kooli töötajaid. Aktuse lõpus helistati koolikella ning seejärel suunduti õue pildistama.

 

Vaata pildigaleriid

 

1_klass.jpg

 

Kooli kantselei

Kooli kantselei töötab koolimaja uuema osa II korrusel tööpäeviti kell 9-14.

Alates 2017/18 õppeaastast 10. klassi vastuvõttu ei toimu.

Uudiste arhiiv