Uudised juuli-dets. 2005

2005 jaan.- juuni

2004 juuli -dets.

2004 jaan.-juuni

2003

Üldinfo 
Uudised 
Dokumendid 
Õpetajad 
Õpilased 
Vilistlased 
Õppetöö 
Meie kool 
Projekt Erasmus+ 
Puka Kunstikool 

 

 

DCP_7125.jpg

 

Jõulupeod!

 

Tuledesäras koolimajja oodati teda juba ammu, sest lastel olid laulud ja näitemängud selged. Ja sel aastal sai jõulumees tulla tõesti üle valge särava maa. Laulu- ja tantsulusti jagus nii õpilastele kui õpetajatele. Jõuluvanal oli kohvriga kaasas "suvi", mida ta koos päkapikuga lastele jagas.

 

IMG_0153.jpg IMG_0160.jpg IMG_0162.jpg IMG_0166.jpg

Algklasside jõulupoel esietendus õpetaja Maie Mesipuu poolt lavastatud näitemäng "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi".

 

Oleme igal aastal jõuluks ja emadepäevaks lavastanud oma klassiga näidendi, kus osalevad kõik lapsed. Nüüd, kus lapsed on juba üsna hakkajad, otsustasime õppida selgeks "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi". Õppimist alustasime juba septembris. Kuna lastele see näidend väga meeldib, siis võtsid kõik näidendi õppimist kui lõbusat mängu, mitte kohustust. Kostüümid valmistasid emad, Lumivalgekese kostüüm on aga laenutatud "Vanemuisest". Selline töö pakub rõõmu ka õpetajale ja lastevanematele, kelle lapsed saavad esineda.

                                                                                3. klassi juhataja ja näiteringi juhendaja Maie Mesipuu

 

lumivalgeke6.jpg lumivalgeke7.jpg lumivalgeke21.jpg lumivalgeke22.jpg
lumivalgeke16.jpg lumivalgeke20.jpg lumivalgeke41.jpg lumivalgeke45.jpg

 

EENeti arvutijoonistuste võistlus 2005

Seekordne võistlus oli teemal "Noorte turvalisus", mis omakorda jagunes paljudeks alateemadeks. Võistlusele saadeti ühtekokku 3219 tööd. Puka Keskkool paistis juba kolmandat aastat silma kõige usinamate joonistajate poolest. Parimaks arvutijoonistuste võistluse juhendajaks valiti kolmandat aastat järjest Puka Keskkooli arvutiõpetaja Eve Mäeorg. Võistlustöid saab näha aadressil http://www.eenet.ee/konkurss

kristjan.jpg

Väga tubliks osutus 9. klassi õpilane Kristjan Lill,

kelle võistlusöö "Üksi inimeste seas" saavutas

vanuserühmas 15 - 19 a. 3. koha. Palju õnne!

Külas käis teadusbuss

 

Teadusbuss 016.jpg Teadusbuss 012.jpg Teadusbuss 003.jpg

7.detsembril käis Puka Keskkooli õpilastel külas teadusbuss. Suur Vanker on teadusbuss ehk liikuv teaduslabor, mille meeskond koosneb vabatahtlikest - teaduritest ja üliõpilastest. Suures Vankris tehakse teadusteatrit, pakutakse noortele võimalust kogeda füüsikat läbi kaasahaaravate eksperimentide.

Teadusbussi kodulehekülg on http://www.fyysika.ee/fyysika/fa2005/teadusbuss

 

teadusbuss1.jpg teadusbuss2.jpg
teadusbuss4.jpg
Teadusbuss 013.jpg

 

Kodanikupäeva veebipõhine viktoriin

25. novembril korraldas Valga Maavalitsus koostöös Valga Keskraamatukoguga Valgamaa koolidele Kodanikupäeva veebipõhise viktoriini. Puka Keskkoolis osales 2 võistkonda:

9. klass

Sandra Oksaar

Helina Kangro

Teele Sarapuu

Kaido Taur

12. klass

Olavi Tohver

Rolando Sulg

Kristjan Moorast

Rait Raudmets

Pingsas rebimises jäime nooremas vanuseastmes 6. kohale ja vanemas vanuseastmes 4. kohale.

Aitäh tublidele võistlejatele!

 

Elektrooniline viktoriin "Tunne Euroopa Liitu"

Valgamaa euroinfopunkt korraldas koostöös Euroopa Liidu Teabetalitusega Valgamaa üldhariduskoolide õpilastele elektroonilise viktoriini "Tunne Euroopa Liitu". Osales ligi pooltuhat last 13 maakonnakoolist. Hindamine toimus kahes vanusegrupis. Valiti 14 parimat vastajat, kelle hulgas oli 8 Puka Keskkooli õpilast.

 

Puka Keskkoolist said nooremas vanusegrupis 1. koha Leina Lillevald, 2. koha Kelian Oras, 6. koha Karl Kadaja ja 7. koha Sander Märs. Vanemas vanusegrupis said 3. koha Sandra Oksaar, 4. koha Helina Kangro, 5. koha Teele Sarapuu ja 7. koha Olavi Tohver. Autasustamine toimus Valga Maavalitsuses 2. detsembril.

 

Comeniuse projektide tutvustus

22. novembril korraldas Socratese eesti büroo Tallinnas projektide tulemuste tutvustamise ürituse "Socrates EXPRO 2005", kuhu kutsuti Eesti haridusasutuste esindajaid tutvustama oma edukaid projekte. Päeva jooksul sai tutvuda projektitulemuste väljapanekuga ja vaadata mitmeid muid huvitavaid ettevõtmisi. Lisaks tavapärastele projektidele esitleti ka teatri- ja muusikaprojekte. Kuna Euroopa Liidu hariduskoostööprogramm Socrates sai 10-aastaseks, siis oli kõigil osalejatel võimalus vermida aastapäeva münte.

 

Teiste seas sai tunnustuse osaliseks ka Puka Keskkooli projekt "Intercultural discoveries", mille raames avastati sõpruskoolide kaudu nii Tenerife kui Hollandi rahvuslikku omapära.

esitlemas.jpg esitlemas2.jpg esitlemas3.jpg esitlemas4.jpg

Eve.jpg

Leena.jpg Meie.jpg vermimine.jpg

 

Rebaste ristimine

Rebased 088.jpg

Loe ja vaata edasi!

 

Lõpuks ometi jõudis kätte see päev...

Lastevanemate üldkoosolek

toimus 10. novembril kell 17.00. Esines Tartu Tugikeskuse psühholoog Sirje Saar, kes rääkis teemal "Lapse mured". Muudatustest õppetöös tegi ettekande õppealajuhataja Svetlana Variku. Muredest laste kasvatamisel rääkis direktor Toivo Punga. Hoolekogu tööst tegi kokkuvõtte Puka KK hoolekogu esimees Tarmo Kosk. Hoolekogusse valiti uus 5-liikmeline lastevanemate esindus.

Täname lapsevanemaid aktiivse ja rohke osavõtu eest lastevanemate koosolekust!

 

Külas oli looduse- ja rännumees Hendrik Relve.

Noorematele rääkis ta Eestimaa loodusest ja metsadest, keskkooliõpilastele Madagaskari loodusest.

hendri_relve 005.jpg hendri_relve 006.jpg hendri_relve 007.jpg hendri_relve 009.jpg

Kooli sünnipäeval oli keskkooliõpilastel külas vilistlane Enno Mõts

Ta töötab praegu Balti Kaitsekolledži õppejõuna.

 

11. ja 12. klasside õpilased kirjanduslikul õppekäigul

Külastati Tammsaare maid Vargamäel.

vargamae026.jpg vargamae001.jpg vargamae028.jpg vargamae038.jpg

Vaata edasi!

     

 

Maakondlik mälumäng "Koolikilb 2005"

Sellest võtsid osa meie kooli mälumängurid Kenneth Herm, Kristjan Moorast, Riivo Tutk ja Miko Sarapuu.

koolikilb 2005 006.jpg malumang_2005.jpg

Comeniuse projekti lõpetamine

Kolm aastat kestnud Comeniuse projekt lõppes ja meie koolis toimus selle viimane üritus- kokkuvõtete tegemine.

23. septembril olid külalised terve päeva meie koolis. Kõigepealt kogunesid projektis osalenud õpilased, õpetajad ja külalised ühisele pidulikule aktusele. Aktuse avakõne pidas Puka vallavanem hr. Kadaja. Evelin 11. klassist tegi kokkuvõtte kolmest projektiaastast. Iga projektis osalenud õpilane ja õpetaja sai mälestuseks albumi aastate jooksul tehtud piltidega ning CD viimase aasta ettevõtmistest. Ühist koostööd meenutasid ka meie partnerid.

Päev jätkus hispaania ja hollandi keele tundidega. Õpiti lihtsamaid väljendeid ning lauldi võõrkeelseid laule. Lõunasöögiks pakuti külalistele ühepajatoitu, mille valmistamine neile tundus väga keeruline, aga meil on üsna tavaline sügisene toit. Õhtupoolikul kohtusid külalised projektis osalenud õpetajatega. Ühises vestlusringis vahetati mõtteid tehtu üle ja avaldati lootust, et koostöö jätkub mõnes teises ühises projektis.

Henk_mangib.jpg Kivi 1.JPG Lipp 2.JPG Mariga.jpg

24. septembril toimus ekskursioon kaunile Võrumaale. Lisaks õpetajatele osalesid ka projekti tegevustes aktiivselt kaasa löönud õpilased.

Kõigepealt sõideti Eesti kõrgeima tipu, Suure Munamäe juurde. Torni tipust avanes maaliline vaade ümbritsevale. Vaatetorni platformile paigutatud viitadelt sai teada suuremate linnade kauguse ja suuna vaatatornist lähtudes.

Järgmine peatus oli meie sügavaima järve, Rõuge Suurjärve ääres. Ujumiseks oli ilm sobiv, aga vesi veidi liiga jahe. Järve kaldalt avanes imeline vaade ümbritsevatele kirjulehelistele metsadele.

Torni ees 1.jpg Siim.jpg 3paati.jpg Traktor 1.jpg

Järgmiseks peatuseks oli Metsavenna talu üsna Läti piiri ääres. Huvitava ja õpetliku käigu juhatas sisse talu omanik Meelis, kelle isa samuti oli metsavennana ennast varjanud. Väga emotsionaalselt jutustas ta metsavendade elust ja oma talu rajamisest. Seejärel kadus ta meie seltskonnast ja peitis ennast küüni, kust meie ta üles otsima pidime. Otsimiseks kulus veidi aega, kuid leidsime ta küüni katuse lähedale ehitatud kahekordse seina vahelt. Oma mälestusi koledadest ja rasketest sõjajärgsetest aastatest jagas meiega ka kohalik vanatädi, kelle perekond elas samas külas möödunud sajandi neljakümnendatel aastatel,kui paljud mehed ja naised ennast võõrvõimu eest metsas pidi varjama.

Saime näha ka maaaluseid punkreid, kus metsavennad ennast varjasid. Ühes punkritest näitas Meelis, kuidas metsavennad testisid vahetusrahana kasutatud samagoni puhtust. Julgemad poisid said seda ka ise teha- kastsid näpu vedeliku sisse ja panid küünlaleegi kohale. Kui vedelik süttis, oli tegemist puhta joogiga. Täiskasvanud said jooki ka ise maitsta.

Pikale jalgsimatkale järgnes metsavendade eine- koorega keedetud kartulid, sool, või ja mahlajook. Hubases tares laulsime metsavendade laule ja meie külalised lõid agaralt kaasa. Eesti keel polegi nii keeruline, kui seda lauldes õppida!

Pärast sööki käisime veel paatidega jõel sõitmas ning peitu pugenud Meelise otsimisega aktiivselt tegelenud õpilased said võimaluse iseseisvalt maastikutraktoriga aasal ringi tiirutada.

Ja oligi aeg koduteele asuda. Ekskursioon oli tore ja õpetlik. Käisime huvitavates paikades ja saime oma inglise keele oskust proovile panna külalisõpetajatega suheldes.

Kristi Kala ja Elsa Sepping, projektis osalenud õpilased.

 

Õpetajate päev

5. oktoobril tähistas ka Puka kool õpetajate päeva. See oli õpetajate pidupäev, kus abituriendid andsid tunde ja viisid läbi aktuse. Sel päeval olid direktoriks Kristjan Moorast ja õppealajuhatajaks Kadi Alavee. Õpetajatele kingiti lilli, meene ning lauldi laule õpetajast.

 

opetajate_paev2005 054.jpg

opetajate_paev2005 048.jpg

opetajate_paev2005 036.jpg

opetajate_paev2005 019.jpg

 

opetajate_paev2005 011.jpg

Tundi anti ka õpetajatele, kes ei olnud sugugi mitte eeskujulikud õpilased. Õpilane Leena helistas kogu aeg mobiiliga, õpilased Marju ja Anne hilinesid tundi, õpilane Inge tahtis enne tunni lõppu minna suusatama, õpilane Eve mängis tunnis videokaamera ja digikaga, mis talt konfiskeeriti.

 

Töö ajal spikerdati, mõned õpilased lennutasid lennukeid ja segasid kogu aeg õpetajate tegevust.  Õpiti tundma keemiat, füüsikat, sporti, ajalugu ning tunni lõpus joonistas igaüks autoportree ja kirjutas luuletuse.

 

Kõigil õpetajatel ei olnud vahetusjalanõusid, seda käis kontrollimas koristajaks riietunud direktor Kristjan.

 

Vaatamata kõigele suutsid õpetajad Riivo ja Kenneth säilitada huumorimeele ja külma närvi.

opetajate_paev2005 005.jpg

opetajate_paev2005 010.jpg

Puka koolis ei ole Jukusid, aga naljast saadakse ka siin aru.

 

Õpetaja: "Juku, miks sa nii hilja tundi tuled?"

Juku: "Ise te eile ütlesite, et õppida ei ole kunagi hilja!"

 

Juku läheb loodusõpetaja juurde ja küsib: "Kas krokodillid lendavad?"

Õpetaja vastab kurjalt: "Mis sa räägid, Juku! Ei lenda!"

Juku. "Aga direktor ütles, et nad lendavad..."

Õpetaja: "No jah, aga väga madalalt."

 

Bioloogia tunnis teeb õpetaja õpilasele märkuse: "Juku! Ära keeruta ja vahi ringi, vaid jälgi mind - muidu sa ei õpigi tundma ahvi välimust ega käitumist."

 

Kui õpetajad koolist lahkusid, et minna toredale ekskursioonile, jätkusid koolimajas tunnid 11. ja 12. klassi õpilaste juhendamisel. Seekordne õpetajate reis viis Otepääle ja Pühajärvele. Tuntud on ju ütelus: "Enne käi ära Nuustakul, siis ...".

opetajate_paev005.jpg opetajate_paev006.jpg opetajate_paev013.jpg

Imekaunis sügisene päev oli saatjaks linnaekskursioonil ja hilisemal paadimatkal ning piknikul. Energiat ammutasid õpetajad ka energiasambast.

Giidiks oli Ene Pooland, kes tutvustas Otepää vaatamisväärsusi ja pajatas lugusid Pühajärvest.

opetajate_paev015.jpg opetajate_paev027.jpg opetajate_paev028.jpg

opetajate_paev2005 068.jpg

opetajate_paev003.jpg

opetajate_paev2005 070.jpg

opetajate_paev012.jpg

Otepää kirik

J.Hurda mälestussammas

Tehvandi hüppemägi

Energiasammas

 

Mihklipäeva laat

29. septembril oli koolimajas palju siginat-saginat. Igal vahetunnil pakuti laadakaupu ja korraldati lõbusaid üritusi. Kohapeal toimusid mängud, mängis muusika, sai proovida õnne loteriiga, kaubelda tordioksjonil. Õhtu jätkus diskoga. Diskol valiti Mihkel ja tema "pähkel". Mihkel valiti riietuse, aktiivsuse ja originaalsuse põhjal.

IMG_2973.jpg IMG_2980.jpg IMG_2983.jpg IMG_2986.jpg
IMG_2987.jpg IMG_2994.jpg IMG_2997.jpg IMG_3004.jpg

Valgamaa koolinoorte karikavõistlused krossijooksus

Võistlused toimusid Tõrvas 27. septembril. Puka kooli sportlastest olid edukamad:

 

I koht neidude 2000m - Kadi Alavee 9,09

II koht noormeeste 3000m Kristjan Moorast 11,00

III koht poiste 3000m - Danel Lüüs 10,52

stopwatch_02.jpg

Tervisepäev "Reipalt koolipinki"    

Haridus- ja Teadusministeeriumi üleskutsel toimus ka Puka Keskkoolis üle-vabariigiline tervisepäev "Reipalt koolipinki". Tervisepäeval osaleti 8. ja 9. septembril. Neljapäeval matkati Puka ja Kääriku matkaradadel. Reedel käidi Pühajärvel ujumas ja Valga-Valka sügisjooksul ning kepikõnnil. 1. - 6. klass käisid vabalt valitud matkaradadel Puka ümbruse kauneimates paikades nagu Tehisjärved, Puka kirik, Kuigatsi linnamägi, Meegaste mägi ja Kivivare linnamägi. 7. - 12. klass matkasid Käärikul Kekkose matkarajal.

 

Meil on täna matk,

homme on ujumine.

Mis siis saab

kui ongi nii.

Meil on vahva päevgi.

 

Tore on see,

et mängisime.

Korjasime seeni.

Tore on see,

juh huu, tahaks veel ...

 

Agnes 3. klass

Kekkose rada on peamiselt suusatajatele mõeldud 14 km pikkune tähistatud matkarada, mida mööda 1964.a. suusatas Soome Vabariigi president U.K.Kekkonen. Rada saavad läbida ka matkajad, rada algab Kääriku suusastaadionilt ja läbib üles-alla kulgedes selliseid imelisi paiku nagu Alpiaas, Hirveorg, Harimägi. alates 2001.a. on rada läbitav ka jalgrattaga.

Kõikidel klassidel oli kohustus kajastada rajal nähtu-kuuldu matkapäeva lõpus koolimajas. Kasutati väga erinevaid võimalusi - seinavaip, päevik, sügisesed puud, seenenäitus, matkaleiud jm.

Matkapäeval tehtud fotodest, joonistustest ja juttudest koostati ühine kooli matkapäevik, mis saadeti Eesti Spordiliitu, kus loositakse osalenud koolide vahel välja hulgaliselt auhindu.

 

Esimene koolipäev

"Küll on tore meie kool,

sinna lapsed täiel hool

igal hommikul on ruttamas.

Ei hooli enam mängudest,

sest et targaks saada nüüd

on nende kõigi siiras soov."

Puka Keskkooli koolilaul  

esimene_2005.jpg

 

Neljapäeval toimus Puka Keskkoolis esimese koolipäeva aktus. 12. klassi õpilaste käekõrval sisenesid saali 15 esimese klassi õpilast.

Klassijuhatajateks on abiturientidel Liidia Saarmann ja esimesele kooliteele juhatab Marju Sarapuu.

Aktus algas koolilauluga. Avakõnega esines direktor Toivo Punga. Sõna võtsid veel õppealajuhataja Svetlana Variku, vallavolikogu esimees Heldur Vaht, valla konstaabel Kunnar Vahi. Sellesse sügisesesse päeva jätkus palju päikest ja lilli.

 

esimene_2005 (5).jpg esimene_2005 (9).jpg esimene_2005 (10).jpg esimene_2005 (2).jpg

 

esimene_2005 (16).jpg esimene_2005 (21).jpg esimene_2005 (22).jpg esimene_2005 (3).jpg

Õnnitlused uuele õppealajuhatajale

Svetlana Varikule.

Vallavolikogu esimees Heldur Vaht ja direktor Toivo Punga.

Valla konstaabel

Kunnar Vahi.

Esimese koolipäeva lilled.

esimene_2005 (19).jpg esimene_2005 (23).jpg

 

Laululapsed esinemas.

 

 

esimene_2005 (24).jpg

esimene_2005 (28).jpg

esimene_2005 (25).jpg

esimene_2005 (27).jpg

 

1. klass

12. klass

1. ja 12. klass

1. ja 12. klass koos vanematega

 

 Õnnitleme järgmisi õpetajaid tööjuubelite puhul:

esimene_2005 (13).jpg esimene_2005 (14).jpg esimene_2005 (15).jpg

Anne Paulus 35

Anne Karjus 30

Eva Kosk ja

Marju Sarapuu 25

Uued õpetajad algaval õppeaastal:

Svetlana Variku - direktori asetäitja õppealal

Eda Selgis - bioloogia, geograafia ja keemia õpetaja

Leelo Suidt - ajaloo õpetaja