Uudised

Arhiiv

2007 I pool

2006 I pool, 2006 II pool

2005 I pool, 2005 II pool

2004 I pool, 2004 II pool

2003

Kooli aastapäev 2008

 

Home 
Üldinfo 
Uudised 
Traditsioonid 
Õpetajad 
Õpilased 
Vilistlased 
Õppetöö 
Huvitegevus 
Projektitöö 
Puka Kunstikool 

Kooli jõulupeod       Vaata edasi!

IMG_0633.jpg
 

Jõulud muudkui tulevad,

lähemale jõuavad.

Kingitusi ootame,

rõõmsat õhtut loodame.

 

Järsku keegi ukse taga,

arvan, see on jõuluvana!

Luuletused üle kordan,

veidike ka kardan.

 

Järsku siis ta minu ees,

see me kallis jõulumees.

Jõuluvana ära käis,

terve tuba kinke täis!

Pille Markov, 4. klass

 

"Vanema venna või õe" kampaania

IMG_9122.jpg

Puka Keskkooli noored järgnesid Valga noortekogu üleskutsele võtta vanemate klasside õpilastel endale nädalaks väikene "õde" või "vend", kellega koos lõbusalt aega veeta.

 

Metsloomade eest hoolitsemas ja neile toitu viimas käisid 10. ja 4. klassi õpilased. Samuti kaunistati ühiselt klassiruum ja jõulukuusk.

IMG_9135.jpg IMG_9136.jpg IMG_9192.jpg IMG_9196.jpg
IMG_9197.jpg IMG_9198.jpg IMG_9201.jpg IMG_9202.jpg
IMG_9154.jpg IMG_9156.jpg IMG_9157.jpg

Omavahel sõbrunesid ja jõuluehteid valmistasid

6. ja 2. klass.

IMG_9118.jpg

Ringmänge mängisid 1. ja 5. klassi õpilased.

3klass_pakapikud.jpg

Päkapikke valmistasid 3. klassi lapsed.

Koos 12. klassiga viidi läbi palju huvitavaid tegevusi.

 

Kui matemaatika tund oli peaaegu läbi, valisime endale 1. klassist "õe" või "venna". Me viisime neile kommi või siis pulgakommi. Otsustasime, et mängime kõik koos ringmänge. Õpetaja ütles veel, et 1. klassi lastele meeldib väga ringmänge mängida. Mängisime terve vahetunni ning kõik olid pärast õnnelikud. Mõni laps sai isegi kaks "õde" või "venda". Nad tuletasid meile meelde neid mänge, mida meie nende vanuselt igal vahetunnil mängisime. Oli tore ja õpetlik nädal.

"Vanem õde" Kati Taur 5. kl

 

Vilistlaskogu ootab vilistlastelt aktiivset osalemist

Puka kooli vilistlaskogu on valitud Puka kooli lõpetanute hulgast ning tegutsenud registreerimata ühendusena juba aastaid. Tänavu moodustati MTÜ Puka Kooli Vilistlaskogu, et aidata paremini kaasa kooli arengule, traditsioonide hoidmisele ja jätkamisele ning kooli ajaloomaterjalide kogumisele ja uurimisele.

Loe edasi...

 

Internetiviktoriin

Internetiviktoriin "Tunne Euroopa Liitu" toimus Valgamaal juba kuuendat aastat. Vastajaid oli 386. Puka kooli tuli 10 auhinda. Esimeses vanusegrupis (kuni 8. klassini) sai I koha Kätlin Sprenk 6. klassist ja II koha Kerli Kurg 7.klassist Vanemas vanuserühmas (9. - 12. klass) sai I koha Kätri Hrem 10. klassist ja II koha Airi Markov 10. klassist.

 

Pingerea väljaselgitamisel oli väga oluline jutustavale küsimusele "Mis on positiivset/negatiivset Eesti kuulumises Euroopa Liitu?" antud vastus. Europunkti meenetega tunnustati järgmisi 10. klassi õpilasi: Henri Püüa, Ardi Kurg, Ardo Kurg, Andi Sprenk, Rainis Osak ja edvin Männiste.

 

Õpetajate koolitus

7. - 8. novembril toimus Puka Keskkoolis õpetajate koolitus teemal "Kuidas suhelda poistega". Koolitajaks oli psühholoog Tiia Lister. Koolitusel osalesid ka Aakre Lasteaed-Algkooli pedagoogid.

 

koolitus1.jpg koolitus2.jpg koolitus3.jpg koolitus4.jpg
koolitus5.jpg koolitus6.jpg koolitus7.jpg koolitus8.jpg

 

Lastevanemate üldkoosolek

Koosolek toimus 7. novembril kell 18.00. Koosolekul esines psühholoog Tiia Lister. Kooli direktor Velvo Mõttus tutvustas kooli arengukava. Peale üldkoosolekut toimusid klasside koosolekud.

 

IMG_0352.jpg IMG_0354.jpg IMG_0359.jpg IMG_0360.jpg

 

Kooli 239. aastapäev

IMG_9003.jpg IMG_9006.jpg

Igal sügisel tähistatakse Puka kooli aastapäeva. Seekordne üritus toimus 26. oktoobril. Aktus oli väga meeleolukas, peeti kõnesid, loeti luuletusi ja vaadati slaidiesitlusi.

 

IMG_9009.jpg IMG_9013.jpg IMG_9030.jpg IMG_9033.jpg

Liisi ja Sten püüavad kooliperet mõtlema panna elus oluliste asjade üle.

Kogunemine kooli sööklas

Direktor kiidab tublimaid õpilasi

Ühine sünnipäevatordi söömine.

 

Mälumäng

malumang.jpg

19. oktoobril toimus Valgamaa koolide mälumäng "Koolikilb II" spordivoor. Meie kooli võistkond kosseisus Joel Hainsalu, Karl Kadaja, Steven Kingo ja Tarmo Jõesaar saavutasid I koha.

 

Arvutijoonistuste näitus

Kuni 8. novembrini sai vaadata uue koolimaja 3. korrusel EENeti 2006.a. arvutijoonistuste võistlustöid  teemal "Teater, muusika, kino". Võistlusele saadetud 5009-st tööst on näitusele valitud 40 parimat. Näitus saadeti Puka kooli seetõttu, et õpilased on EENeti võistlustel väga aktiivselt osalenud juba 5 aastat järjest. Enne Puka kooli saabumist oli näitus üleval "Estonia" teatris, pärast meid eksponeeritakse töid Tartu Keskraamatukogus.

 

foto3.jpg foto1.jpg foto2.jpg

 

Õpetajate päev 5. oktoobril      

Õpetajate päeva tähistamine sai Eesti koolides alguse 1960. aastatel, tähtpäevana kehtestas selle UNESCO 1994. aaastal. Puka koolis organiseeris sellel päeval läbiviidavaid üritusi 12. klass, tundide andmisel oli abiks ka 11. klass. Abiõpetajad andsid kolm õppetundi. "Pärisõpetajad" tulid kooli aktuse ajaks, kus neid tänati, anti lilli ja  lauldi laule õpetajatest.

 

IMG_8944.jpg IMG_8946.jpg IMG_8950.jpg IMG_8956.jpg

 

IMG_8979.jpg IMG_8993.jpg IMG_8988.jpg IMG_8990.jpg
 Direktor ja direktor  Küll oli väsitav päev! Õpetaja polegi nii kerge olla.  Lilled õpetajatele  Õpetajad aktusel
IMG_8971.jpg IMG_8998.jpg IMG_8997.jpg IMG_9000.jpg
 Vallavanema õnnesoovid  Metsamoori talus  Laulud ja loitsud  Metsamoori Varasalv

 

Peale aktust sõitsid õpetajad külla Metsamoorile Veetka tallu Võrumaal. Ilm ei olnud küll kõige ilusam, aga õpetajad vihma ei kartnud. Koguti puudelt energiat. Käidi loitsukeldris loitsusid lugemas, maa- ja taevajõudu kogumas. Kosutava taimetee kõrvale kuulati tervisenõuandeid külmaks ajaks. Kaasa sai osta Metsamoori Varasalvest tatramett ja armuteed ning erinevaid ürdisegusid. Oli igati tore õhtupoolik, mis andis hingejõudu veel mitmeteks päevadeks.

Karin-Kaja Liigand

12. klassi juhataja

 

Mihklipäeva laat             

Vanasti lõppes Mihklipäevaga karjatamishooaeg ja karjane sai kooli minna. Tänapäeval on selleks ajaks juba kuu aega koolitarkust kogutud. Hästi tuntud on ütelus "igal oinal oma mihklipäev", mida lausutakse siis, kui kedagi on tabanud suurem äpardus. Lammaste ja oinastega seostatakse mihklipäeva ka seetõttu, et nad on olnud ohvriloomadeks.

 

Nii nagu vanasti on ka tänapäeval mihklipäeva traditsiooniks laada korraldamine. Puka koolis on sellel päeval rohkesti laadakaupa ja saab ka laadanalja. Mihklilaadast võtavad osa kõik klassid, toimub tordioksjon ja muud põnevat. Laada korraldajaks oli sellel aastal 12. klass.

 

mihklipaev3.jpg

mihklipaev2.jpg

mihklipaev1.jpg

X noorte laulu- ja tantsupidu "ILMAPUU LÄVEL"

Tantsupeost saab lugeda ja vaadata fotosid. Vaata!

 

Lõppenud on arvutijoonistuste võistlus

Sellel aastal oli joonistusvõistluse teemaks "Palun joonista mulle teadlane". Võistlus toimus Teaduste Öö ürituste raames, mida Eestis korraldab AHHAA-keskus juba teist aastat. Teadlaste Öö on Euroopa Komisjoni initsiatiivil loodud üle-euroopaline suurüritus, kus toimub erinevaid teadust ja teadlasi tutvustavaid üritusi. Teadlaste Öö on 28. septembril.

 

Kuna teadust saab teha igal alal, siis joonistasid Puka Keskkooli algklasside õpilased väga vahvaid pilte. Ühtekokku  joonistati üle 100 võistlustöö.

 

birgit2.jpg karel3.jpg dagmar3.jpg anna-liisa.jpg

 Birgit Martinson 2.kl

 Karel Kuus 2.kl

 Dagmar Tiirmaa 2.kl

 Anna-Liisa Kärson 4.kl

 

Arvutiõpetaja Eve Mäeorg saavutas sel aastal juhendaja 2. koha.

 

Võistluse kohta lugeda saab täpsemalt EENeti koduleheküljelt, kus laekunud piltide lehelt saab vaadata ka meie õpilaste poolt tehtud töid (otsisõnaks panna Puka Keskkool).

 

Tervisepäev "Reipalt koolipinki"

Tervisepäev "Reipalt koolipinki" toimub alates 2004.a. septembrikuust. See on ülevabariigiline üritus, millest on Puka Keskkool kõigil neljal aastal osa võtnud. Tervisepäeva eesmärgiks on arendada noorte seas sportlikke harjumusi ja tervislikke eluviise.

matk1.jpg matk2.jpg matk3.jpg matk4.jpg
matk5.jpg matk6.jpg matk7.jpg matk8.jpg

 

Vaata tervisepäeva kohta valminud

esitlust (2,6 Mb), mis saadeti Eesti Koolispordi Liidule, kus koolide vahelises võistluses saime Valgamaa parima koolina autasuks 10 000 EEK.

matk9.jpg matk10.jpg

Matkapäeva raames õpiti tundma ümbruskonda läbides mitmeid erinevaid matkaradasid Pühajärve Looduspargis, lahendati loodusteemalisi probleemülesandeid ja koguti rohkesti matkatarkusi.

 

Valga-Valka sügisjooks

Valga-Valka sügisjooksul osalesid ka Puka Keskkooli õpilased. Eriti tubli oli Kaari Tilga, kes saavutas naiste arvestuses 5. koha. Täpsem info Valgamaa koduleheküljel Täname kõiki osavõtnud õpilasi ja õpetajaid Kai Kadajat ning Liidia Saarmanni.

 

Esimene koolipäev

 Kui Arno isaga koolimajja jõudis, algas aktus. Vaata pilte!

Kui keegi soovib printimiseks originaalpildifaile, palun kirjutada kooli infojuhile aadressil evemaeorg@gmail.com

 

Aktusel olid tähelepanu keskpunktis 1. ja 12 klass, kes muusika saatel saali marssisid. Koolirahu lepingu luges ette 11. klassi õpilane Liisi Possul ja koos direktoriga süüdati koolirahu küünal. Sõna said direktor Velvo Mõttus ja vallavanem Heikki Kadaja. Õnnitleti uut õppealajuhtajat Taimi Asu ning uusi õpetajaid. Muusikalisi vahepalu esitas tütarlaste ansambel. Aktus lõppes lillede üleandmisega ja ühise pildistamisega kooliõuel.

 

Esimene lumi ja esimene lill,

esimesed sammud ja jonnijorupill.

Esimene valu ja esimene nutt,

vanaema paitus ja "Pöial-Liisi" jutt.

 

Ärevuses pilgud ja õisi hoidvad käed,

esimene minek, mis kauaks meelde jääb.

Esimene aabits ja esimene hool,

kollast kirja sügis ja värvilõhnas kool.

Olivia Saar

 

1. klassi juhatajaks on sellel õppeaastal Maie Mesipuu.

Esimest kooliteed alustasid 19 õpilast:

Kamilla Arak

Isabel Possul

Carolan Tiirmaa

Henri Härm

Jekaterina Po¾arova

Geidy Toomsalu

Argo Jentson

Eiki Puiestee

Mathias Trees

Urmo Koger

Kaidi Puiestee

Venno Uffert

Kaspar Laikask

Rainet Rebane

Ralf Veerits

Karel Objartel

Rene Tamm

 

Birgith Pedajas

Katrin Taur

 

 

Uued õpetajad

Sel õppeaastal alustasid koolis tööd uued õpetajad:

Ilme Mõttus, Marietta Aardam, Ly Taur ja Piret Sepma.

Soovime kõigile edu!