Vaktsineerimine Puka Koolis 11. augustil 28. juuli Puka Kool

Puka Kooli vaktsineerimine toimub 11. augustil kell 13.00-16.00.

Lugupeetud koolinoored ja lapsevanemad!

Sügisel algava kontaktõpe ja huvitegevuse järjepidevuse säilimiseks ja meie elu mõjutavate piirangute vähendamiseks, kutsume koolinoori alates 12. eluaastast ja kõiki täiskasvanuid COVID-19 vastu vaktsineerima.
Koroonaviiruse haigus COVID-19 kulg on ettearvamatu ning võib kahjustada nii noore kui ka vanema inimese tervist ja elukvaliteeti pikaks ajaks. Kõik Eestis saada olevad vaktsiinid vähendavad rasket haigestumist ja haiglasse jõudmist.

Ootama kõiki koolilapsi alates 12. eluaastast ja õpetajaid ning kohalikke elanikke, kes veel ei ole jõudnud, end vaktsineerima:

• 11. augustil kell 13.00 -16.00 Puka Koolis (Kooli 3, Puka). Vaktsineerimine toimub sööklas ja siseneme söökla ukse kaudu.

Vaktsineerimise sujuvaks korraldamiseks soovitame eelregistreerimist digiregistratuuris aadressil: digilugu.ee või Valga Haigla AS registratuuri kaudu telefonil 766 5100. Vaktsineerima võib tulla ka eelregistreerimata!
Vaktsineerimine toimub Pfizer-BioNTech vaktsiiniga.

NB! Vaktsineerima tulles on oluline võtta kaasa isikut tõendav dokument, kas ID-kaart, pass või õpilaspilet.
Kui tunnete end haigena või olete haige lähikontaktsena suunatud isolatsiooni, tuleb vaktsineerimine edasi lükata. COVID-19 põdenuid, oodatakse samuti vaktsineerima, kui haiguse läbi põdemisest on möödunud 6 kuud.

Koolinoorte vaktsineerimisel jälgivad vaktsineerijad selgelt väljendatud lapse enda nõusolekut ning lapsevanema või hooldaja nõusolekut. Selleks on kolm võimalust:
– laps tuleb vaktsineerima vanema või hooldajaga koos;
– laps tuleb vaktsineerima kaasas kirjalik vanema või hooldaja nõusolek;
– laps tuleb üksi ilma kirjaliku nõusolekuta, kuid annab registraatorile oma vanema või hooldaja kontaktandmed ning haigla töötaja helistab kohapealt lapsevanemale või hooldajale.
Lapsevanema või hooldaja nõusolek võib olla vabas kirjalikus vormis. Oluline, et sellel teatisele oleks lisatud lapsevanema nimi, isikukood ja telefoninumber.

Koolinoorte vaktsineerimisel rõhutame, et soovitatav on eelregistreerida (et vältida järjekorras ootamist), minna õigel ajal kohale ning, kui selgub, et minna ei saa, siis anda esimesel võimalusel sellest haigla registratuurile (766 5100) teada.

Ootame rohket osavõttu ja püsime terved!
Valga Haigla juhataja ja ravijuht

Täiendavat infot COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta leiad: https://vaktsineeri.ee/

Lugupeetud koolinoored ja lapsevanemad!

Vaktsineerimine toimub Pfizer-BioNTech vaktsiiniga.

– laps tuleb vaktsineerima vanema või hooldajaga koos;
– laps tuleb vaktsineerima kaasas kirjalik vanema või hooldaja nõusolek;

Ootame rohket osavõttu ja püsime terved!
Valga Haigla juhataja ja ravijuht