Nordplus Junior

Nordplus Junior projekt „The significant role of fish in our lives“

Algasid konkursid:

  • fotokonkurss "Kohtumine kalaga", tähtaeg  15.05.2020. Täpsemalt loe siit PDF. Vaata konkursi töid SIIT.link opens on new page
  • retseptikonkurss "Kala meie toidulaual, 3.12.2019 - 6.01.2020. Täpsemalt loe siit PDF.

Fotod kilujäätise tegemisestlink opens on new page

Fotod kalatoitude tegemisestlink opens on new page

  • näitus kalakujulistest või kalakujutisega esemetest (asjad tuua 5. detsembriks koolimajja Aime Soonvaldi või Liidia Saarmanni kätte). Täpsemalt loe siit PDF.

Fotod näituseltlink opens on new page

Projekti lehekülg https://nordplusfishproject.weebly.com/link opens on new page

Puka õpilased kalal https://puka.edu.ee/galeriid/nordplus-junior-projekti-tegevusedlink opens on new page

Projektikohtumise fotod Lätis https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1fDcrCKNfUQ7Q-QfQ2Z3iDhqfzH6JPQQylink opens on new page

Projektikohtumise programm Eestis 2020 augustislink opens on new page 

Projektikohtumise fotod Eestis

i Gümnaasiumi ning Dravnieku Põhikooli Nordplus Junior  projekti „The significant role of fish in our lives“. Projekt nr NPJR-2019/10139.

Projekti eesmärk on parandada õpilaste teadmisi  kohalikes vetes elavatest kaladest, mõista loodusvarade tähtsust igapäevaelus. Projekt hõlmab huvitavat õppeprotsessi, mitmekülgseid kooliväliseid tegevusi ja praktilisi temaatilisi õppetunde, loomingulisi võistlusi ja haridusreise.

Kuna tegemist on rahvusvahelise projektiga, on töökeel inglise keel. Õpilastel on suurepärane võimalus võõrkeeleoskuse parandamiseks ja kogemuste saamiseks naaberriigi partneritega töötamisel. Projekti koordinaator on Dravnieku Põhikool. Partnerkoolid on Riebini Gümnaasium ja Puka Kool.

2019. aasta 7.-11. oktoobril toimub esimene ühine kohtumine Riebini vallas. Osalevad 15 õpilast Puka Koolist ja 15 õpilast Läti  kahest eelpool mainitud koolist. Projekti tegemistesse on kaasatud 6.-8. klassi õpilased ja klassijuhatajad.

2020. aasta mais külastavad Läti õpilased meie kooli.

Projekti kestus on üks aasta. Sissejuhatavad õppepäevad toimusid meie kooli õpilastele 3. ja 4. septembril.  Alustasime viktoriiniga, kus õpilased said oma teadmised proovile panna kaladest, järvedest ja Läti Vabariigist. Aasta pärast peaksime olema teadlikumad. Kõige enam kogusid punkte Jasper Petter, Katariina Oolo ja Hegert Härm.

Igal projektil peab olema logo,  mis vastab teatud kindlatele nõuetele. Kas mõne meie kooli õpilase töö jääb projekti ühislogoks - see selgub pärast esimest kohtumist oktoobris.

Inglise keele õpetaja Aime Soonvald rääkis lähemalt teemal „Vähk kui meie vete ohustatud liik“ ja kalapüügieeskirjadest.  Tore oli ühiselt kala püüda, seejärel kalasuppi keeta ja selle maitsest osa saada.

Õpilastele sai antud ülesanne teha PowerPointi esitlus etteantud suurematest Otepää valla territooriumil paiknevatest järvedest. Tublimad on selle juba esitanud ja alustavad inglise keelde tõlkimisega.

Parema ülevaate meie projektimeeskonnaga kaasatud õpilaste ja õpetajate tegemistest saab peatselt avatavast väljapanekust koolimaja teisel korrusel.

Liidia Saarmann - projekti koordinaator

 

Avaldatud 25.08.2019. Viimati muudetud 08.09.2020.