Koolielu

Muuseumituba

20. veebruaril 2018 avati Puka Keskkooli vana koolimaja osas kooli muuseumituba. Muuseumis saab näha endisaegade koolipinke, koolivormi, ehtsat tahvlit krihvliga, tindipotte, vanaaegseid suusasaapaid, trükimasinaid ja palju muud, mida tänasel päeval enam ei kasutata. Muuseumituba rajati arendus- ja huvijuhi Liidia Saarmanni eestvõttel. Suure töö tegid ära 12. klassi õpilased Karel Kuus, Gerli Rosenberg ja Gerly Toomsalu, kellel valmis ka selleteemaline uurimistöö.

Puka kooli teine muuseumituba on rajatud 2022. aastal. Seekord rajati muuseumituba 8. klassi õpilaste Hegert Härmi, Jasper Petteri, Marten Neemeste, Kevin Kervese, Keiri Rebase, Meribel Meki, Marinel Hintsi, Gedly Schumanni, Carola Neuhofi ja Sheril Chrislyn Saare koostöös. Õpilastel valmis ka selleteemaline loovtöö.

Kuna 1980. aastal valminud koolimaja lammutati 2021. aastal, siis saadi sealt piisavalt materjale, mis sobivad säilitamiseks kooli ajaloo huvides. Museaalidest on seal füüsika jm  õppevahendeid, Puka kooli dokumente, õpilaste loovtöid, välisprojektide materjale, fotosid, tahvleid, kaarte, koolimaja võtmeid, tunniplaan, süntesaator, elektriorel, grafoprojektor, kooli ajalehed, Puka kunstikooli töid jm.  Õpilastel olid lisaks juhendaja Liidia Saarmannile abiks õpetaja Harri Irv ja endine õpetaja Anne Paulus.

Muuseumituba ei peakski kunagi lõplikult valmis saama. See on koht, mis pidevalt täieneb koolielu kajastavate materjalidega.