Õppekäik Matsalu rahvusparki 16. mai Puka Kool

7. mail võtsid Puka Kooli 1. ja 2. klassi õpilased koos oma klassijuhatajatega ette KIK projekti raames õppepäeva Matsalu rahvuspargis Pärnumaal teemal "Kuremarja radadel- soodes ja rabades".

Matsalu rahvuspargi külastuskeskuses ootas meid giid, kellega koos õigesse kohta sõitsime. Ilm oli väga kena, parajalt päikseline ja natukene ka tuuline.

Õppisime ära tundma erinevaid soo ja rabataimi ning marju. Kuremari, linnusilmad, hanevits, kanaharjak, kulliküüs, linnumari – nii on nimetanud mõningaid soo- ja rabataimi meie esivanemad. Kes meist poleks kuulnud ütlust: „Mine Sirtsu soo peale!“ Eks selleski lauses kajastu linnu kohalolu, sest sirtsudeks kutsuti ja kutsutakse tänapäevalgi pisikesi värvulisi.

Saime näha rabamändi ning sookaske. Meile õpetati kuidas liikuda ja mida tähele panna soos ja rabas.

Elevust tekitasid ise korjatud jõhvikate söömine, mis nii mõnelgi näo väga krimpsu tõmbas marja hapu maitse pärast. Tore oli vaadata ja ise juua raba vett. Kui alguses tekitas vee pruun värvus kahtlust, siis lõpuks oli purgike veest tühi ja kõik kes tahtsid, said seda vett ise proovida.

Tagasiteel tegime väikese pikniku nende külastuskeskuses. Lahke giid tegi väikese tutvustuse nende majas ning saime tundma õppida veel meie metsades elavaid loomi.

Oli jällegi tegemist väga õpetliku päevaga ja tore oli kuulda, et meie lapsi kiideti väga hea kuulamisoskuse ja kannatlikkuse eest.

Õpetajad Jane Everst ja Eva Kosk

Õpetajad Jane Everst ja Eva Kosk