Õppepäev Luke mõisapargis 09. oktoober Puka Kool

30. septembril külastasid Puka Kooli 3. ja 4. klassi õpilased Luke mõisa, kus toimus KIK-i keskkonnahariduslik programm „Mõisalaste mängud looduses”.

Ühel septembrikuu  hommikul sõitsime Luke mõisa, et seal veeta üks põnev õppepäev. Meie toreda giidiga kohtusime Kärnerimaja ees. Algul tutvusime pargis kasvavate puudega, vaatasime pilte vanadest mänguasjadest ja siis läks mänguks lahti. Mängisime mitmeid erinevaid mänge, kus oli vaja kiirust ja osavust kui ka tähelepanu. Vana aja mängude seas oli meile juba tuttavaid kui ka tundmatuid mänge. Mulle meeldisid „Ussimäng”, „Pantide lunastamine”, „Taevaredel” ja „Mõisahärra käsib”. Osavust ja tasakaalu oli vaja teatevõistluses, kus pidime kõndima pakud jalatalla all. Pakkudega kõndimisel võistlesid ka meie õpetajad.

Pärast mängimist meisterdasime männikoorest purjekaid, lahendasime mõistatusi, lõpetasime vanasõnu ja rääkisime naljajutte. Huvitav oli mängida varjuteatrit ning välja mõelda lühikesi kahekõnesid.

Päeva lõpetas mäng „Aarete jaht”, aardeks oli kotitäis magusaid õunu.

Mõtlesin, et küll olid mõisalapsed ikka nutikad, et oskasid nii põnevaid mänge välja mõelda.

Sigrid Kattel , 4.klass

Päeva lõpetas mäng „Aarete jaht”, aardeks oli kotitäis magusaid õunu.

Sigrid Kattel , 4.klass