„Päikesekiired“ kolme laulupeo aastal 25. oktoober Puka Kool

Meie tublid ja töökad koorid osalesid 2023. aastal kolmel laulupeol.

Kõigepealt Valgamaa laulupeol, mis toimus Läti-Valka laululaval, koolinoorte laulupeol „Püha on maa“ Tallinnas ja meie oma kodusel Puka öölaulupeol, mis kandis nime „Minu südames sa elad“ ja oli pühendatud armastatud helilooja Arne Oidi (eestlaste ühe lemmiklaulu „Mis värvi on armastus“ helilooja) 95. juubelile.

Koolinoorte laulupeole eelnes pooleteistaastane prooviperiood. Lastekooril oli ka mitu laululaagrit, sest selgeks pidi saama 14 laulu. Kooridele olid kohustuslikud ettelaulmised laulupeo dirigentidele ning mõlemad koorid said hea hinde ning pääsesid laulupeole.

Täname õpetaja Liidia Saarmanit ja Kai Kadajat, kes olid meiega kaasas ja abis laululaagris Meegaste turismitalus ning suurel laulupeol; õpetajaid Ene Aigrot, kes oli kaasas abiks Valgamaa ja suurel laulupeol ning õpetaja Aime Soonvaldi, kes hoolitses laste eest suurel laulupeol. Täname Puka Kultuurimaja ning Meegaste turismitalu lahke vastuvõtu eest laululaagri korraldamisel.

Proovid eelnesid ka Puka öölaulupeole ning oli rõõm, et väga paljud kooride lapsed leidsid aega ja tahtmist oma puhkuse ajast nendes käia. Tasuks saime ilusa kogemuse ühislaulust täiskasvanute kooridega oma kodulaululaval koduse publiku ees, nautida Uku Suviste kaunist lauluhäält ning lustakat pidutuju.

Mõnikord tuli trotsida külma, vihma, äikest ning väsimust, kuid ühisest ilusast tegemisest tulnud üksolemise tunne, jääb kauaks hinge ja annab rõõmu ning innustust edaspidiseks.

Täname väga ka kõiki õpetajaid ja vanemaid, kes innustasid lapsi kooriproovidesse, olid kooridele kaasa elamas rõõmudes ja toeks muredes.

Puka Kooli „Päikesekiired“ ja muusikaõpetaja Sille Lõõndre

Puka öölaulupeo pilte näed veel SIIT

Valgamaa tantsu- ja laulupeo pilte näed SIIT

Laulupeo videot vaata SIIT.

Öölaulupeo videot vaata SIIT.

Puka Kooli „Päikesekiired“ ja muusikaõpetaja Sille Lõõndre

Puka öölaulupeo pilte näed veel SIIT

Valgamaa tantsu- ja laulupeo pilte näed SIIT

Laulupeo videot vaata SIIT.

Öölaulupeo videot vaata SIIT.