1. ja 2. klass Kiidjärve külastuskeskuses 13. veebruar Puka Kool

„Ütle sina, missugune on talv!“

12. veebruaril veetsid Puka Kooli 1. ja 2. klassi õpilased koos oma klassijuhatajatega väga põneva päeva RMK Kiidjärve külastuskeskuses. Tegemist oli järjekordse KIK projekti üritusega.

Programmi esimeses pooles tegime jalutuskäigu talvises metsas ja otsisime metsaelanike tegevusjälgi. Kohe raja alguses tuvastasime rebase ja jänese jäljed. Edasi viis rada meid metsa. Selleks, et alla laskuda, said kõik lapsed mõnusa liu pepu peal teha. Kuna see oli nii vahva, siis pidi seda kindlasti kordama.

Järgnevalt sai iga laps luubi ja tuli hakata uurima, kes meil lume peal elavad. Ei läinudki kaua, kui Daniel leidis lumeämbliku ja Marsella leidis imepisikese kollase lumeussikese. Nii vahva oli vaadata, kuidas lapsed ennast kõhuli lumme lõid ja hakkasid iga pisematki täpikest uurima.

Kuulatasime ja tundsime ära tihase laulu.

Nägime, mis juhtub puuga, mille kallal on üraskid toimetanud ja kõige lõpuks oli ka rähn üraskeid hävitades väga palju tööd kuusel teinud .

Meile räägiti, kuidas on linnud - loomad külma aja üleelamiseks kohastunud ning mis juhtub taimedega. Tuletasime meelde, et lehtpuudelt langevad lehed, kuid okaspuud jäävad haljaks.

Vaatasime pilte erinevatest lumehelbekestest, mis erinevate  temperatuuridega tekivad.

Meil õnnestus lumel näha ka orava jälgi ja natukene eemal oli orava näritud käbi, õigemini see, mis näritud käbist alles oli jäänud.

Tagasiteel külastuskeskusesse said kõik lapsed veel  ja veel mäest alla lasta. Oi seda lusti ja sära laste silmades!

Külastuskeskuses ootasid meid kaasa võetud soe tee ja saiakesed. Laste põsed oli kohe nagu maalitud punasteks.

Programmi lõpus vaatasime õppefilme erinevatest loomadest ning saime ise näha ja katsuda erinevate loomade käppasid.

Oli väga õpetlik ja meeleolukas päev. Arvan, et üritus on korda läinud siis, kui lapsed küsivad, millal me siia tagasi tuleme ja seda lapsed tegid. Ootame kevadet ja kindlasti külastame Kiidjärve külastuskeskust uuesti.

Puka Kooli 1. klassi õpetaja Jane Everst

Kuulatasime ja tundsime ära tihase laulu.

Puka Kooli 1. klassi õpetaja Jane Everst